החזר כספי מקורסים שלא התקיימו - פורום פשיטות רגל

שאלה חדשה
 • דוד

  נשלח ע"ידוד 10:43, 24 באפריל 2015

  שלום, לפני כשנתיים נרשמתי לארבעה קורסים של חברת cash flow בעלות של 8000 ש"ח. לאחר סיום קורס אחד ביטלתי את שאר הקורסים והייתי זכאי להחזר של 4500 ש"ח בערך.. (יש לי מסמך ובו אישור על סכום ההחזר המגיע לי). החברה נתנה לי מספר צ'קים לפרעון חובם. לאחר זמן מה הצ'קים החלו לחזור (6 ע"ס כולל של 3000+) והבנתי שהחברה בהליכי פירוק. פתחתי תיק בהוצל"פ, לאחר חודש במכתב ששלחו לי מההוצל"פ נכתב כי החברה עזבה את המקום ואין למי להשאיר את המכתב. כיום החברה מפרסמת שהיא ממשיכה לתת שירותי לימודים והרצאות במגוון תחומים עסקיים, ויש לה כתובת חדשה ומשרדים. שאלתי היא כזו, האם אני יכול להיות בטוח שזוהי אותה חברה? (באתר שלהם הם מפרסמים שהחברה קיימת מ-2003 כך שברור שזו אותה אחת, השאלה היא האם זהו אותו ח"פ או שהם פתחו חברה חדשה) והאם יש סיכוי שאקבל את כספי מהם דרך הוצל"פ או תביעה נגד החברה. תודה, דוד

  השב
 • 12:36, 27 באפריל 2015

  עליך לבדוק ברשם החברות אודות החברה החדשה אם בכלל... ובמידה והחברה בפירוק אתה רשאי לצריך לפנות אל מפרק החברה על מנת שיצייד אותך באישור בדבר מצבה של החברה ולהגיש תביעת חוב כנגד החברה שבפירוק. המלצתי היא שתפנה לעו"ד שיסייע לך... בהצלחה

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד איתי בר

מנהל הפורום: עו"ד איתי בר

בעל משרד עו"ד המתמחה בתחום פשיטות רגל, הסדרי חוב וניהול מו"מ מול נושים.
למידע נוסף

077-9968149 חיוג
הודעה

הליכי פשיטת רגל ובכללם הליכי הסדר נושים, הם הפתרון של העידן החדש להתמודדות עם ריבוי חובות.  זאת כאשר ריבוי חובות אינם מביאים לפתרון של סילוק/בית החוב ולרוב הליכים אלו מביאים להגדלת החוב בצורה משמעותית, לצבירת ריביות חריגות אשר בתנאים מסוימים עלולים להביא להכפלת החוב תוך פרק זמן של שנתיים בלבד. בפועל.  
הליכי פשיטת הרגל, אשר בסופם צו הפטר, הם האפשרות לפתיחת דף חדש לאנשים אשר נקלעו למשבר חובות, ואשר אינם יכולים עוד לשם את חובותיהם.   
ההליכים מיועדים ויכולים לספק מענה לחייבים אשר אינם יכולים לעמוד בתשלום חובותיהם ובנושים אשר הליכי ההוצאה לפועל המסורבלים אינם מביאים תוצאות. 

השאלות והתשובות בפורום יעסקו במהות ושלבי ההליכים, מתן צו כינוס, צו הכרזת פשיטת רגל, מתן צו הפטר, הסדרי נושים ומתן הפטר בסופם.