• מירה

  נשלח ע"ימירה 14:07, 25 ביוני 2015

  שלום טל , יש לי תיק בכינוס נכסים אשר לא כל הנושים הגישו תביעה . בהוצל'פ החוב עומד על 75,000 ש'ח בערך והכונסת אמרה לי שלא כל הנושים הגישו בקשה ובצו כינוס החוב עומד על סך של 33,000 ש'ח. היא אמרה לי שאם אני אגייס סכום של 15,000 ש'ח אני אקבל הפטר ללר פשיטת רגל . אם החוב הינו 33,000 ש'ח כמה אחוזים אני צריכה לשלם ? למיטב ידיעתי זה בערך של 33% מהסכום ? האם הסכום שהיא דורשת לא גבוהה ? אשמח לתשובתך

  השב
 • 10:17, 28 ביוני 2015

  מירה שלומות, היתרון היחסי בהליך פשיטת רגל, הינו שמיטת חובות אם במתכוון ואם לאו. כאשר נושים בוחרים שלא להגיש תביעות חוב כנגד החייב, אזי החוב נמחל. משכך, אין באמירת המנהל המיוחד ו/או קביעת סכום כלשהו לצורך מתן הפטר, קביעה חלוטה. שכן, ביהמ"ש המחוזי של הפש"ר הוא הקובע בסופו של יום. כמו כן הכל נתון לשיקולו של בית המשפט, משכך יכול וביהמ"ש המחוזי יחליט כי עלייך לשלם את מלוא חובותייך, דהיינו סכום תביעות החוב במלואן, כמובן לאחר שאלו ייבדקו על ידי הנאמן בתיק.
  רצוי כי תיוועצי בעו"ד הבקיא בתחום בטרם הדיונים בתיקך ושכרי ייצוג משפטי על מנת שיסייע בידייך לסיים את התיק ולזכות בהפטר מחובותייך בני התביעה. בהצלחה.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד איתי בר

מנהל הפורום: עו"ד איתי בר

בעל משרד עו"ד המתמחה בתחום פשיטות רגל, הסדרי חוב וניהול מו"מ מול נושים.
למידע נוסף

077-9968149 חיוג
הודעה

הליכי פשיטת רגל ובכללם הליכי הסדר נושים, הם הפתרון של העידן החדש להתמודדות עם ריבוי חובות.  זאת כאשר ריבוי חובות אינם מביאים לפתרון של סילוק/בית החוב ולרוב הליכים אלו מביאים להגדלת החוב בצורה משמעותית, לצבירת ריביות חריגות אשר בתנאים מסוימים עלולים להביא להכפלת החוב תוך פרק זמן של שנתיים בלבד. בפועל.  
הליכי פשיטת הרגל, אשר בסופם צו הפטר, הם האפשרות לפתיחת דף חדש לאנשים אשר נקלעו למשבר חובות, ואשר אינם יכולים עוד לשם את חובותיהם.   
ההליכים מיועדים ויכולים לספק מענה לחייבים אשר אינם יכולים לעמוד בתשלום חובותיהם ובנושים אשר הליכי ההוצאה לפועל המסורבלים אינם מביאים תוצאות. 

השאלות והתשובות בפורום יעסקו במהות ושלבי ההליכים, מתן צו כינוס, צו הכרזת פשיטת רגל, מתן צו הפטר, הסדרי נושים ומתן הפטר בסופם.