סוגי חובות שאינם נמחקים עם ההפטר - פורום פשיטות רגל

שאלה חדשה
 • טל

  נשלח ע"יטל 11:07, 26 ביוני 2015

  שלום, אני חייב בהוצל"פ ל 8 נושים שונים. חובותיי מסתכמים בסך של כ - 200,000 ₪. בנוסף אני חייב למס הכנסה, מע"מ ומיסי עירייה (ארנונה). אני שוקל להתחיל הליך של שפיטת רגל. השאלה שלי : האם החובות למס הכנסה, מע"מ והעירייה גם ימחקו כשאקבל הפטר ? כמו כן, אני רוצה לדעת אם אני אוכל להמשיך לנהל עסק (אני עצמאי) גם אם אתחיל הליך של פש"ר. בברכה ותודות מראש.

  השב
 • 10:19, 28 ביוני 2015

  שלומות, חובות לרשויות אינם בני הפטר. החובות מוקפאים עד לסיומו של ההליך. לגבי השאלה האם אתה רשאי לנהל עסק עצמאי, הינך רשאי להגיש בקשה לבית המשפט המחוזי בהליך הפש"ר על מנת שיתיר לך ניהול עסק עצמאי.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד איתי בר

מנהל הפורום: עו"ד איתי בר

בעל משרד עו"ד המתמחה בתחום פשיטות רגל, הסדרי חוב וניהול מו"מ מול נושים.
למידע נוסף

077-9968149 חיוג
הודעה

הליכי פשיטת רגל ובכללם הליכי הסדר נושים, הם הפתרון של העידן החדש להתמודדות עם ריבוי חובות.  זאת כאשר ריבוי חובות אינם מביאים לפתרון של סילוק/בית החוב ולרוב הליכים אלו מביאים להגדלת החוב בצורה משמעותית, לצבירת ריביות חריגות אשר בתנאים מסוימים עלולים להביא להכפלת החוב תוך פרק זמן של שנתיים בלבד. בפועל.  
הליכי פשיטת הרגל, אשר בסופם צו הפטר, הם האפשרות לפתיחת דף חדש לאנשים אשר נקלעו למשבר חובות, ואשר אינם יכולים עוד לשם את חובותיהם.   
ההליכים מיועדים ויכולים לספק מענה לחייבים אשר אינם יכולים לעמוד בתשלום חובותיהם ובנושים אשר הליכי ההוצאה לפועל המסורבלים אינם מביאים תוצאות. 

השאלות והתשובות בפורום יעסקו במהות ושלבי ההליכים, מתן צו כינוס, צו הכרזת פשיטת רגל, מתן צו הפטר, הסדרי נושים ומתן הפטר בסופם.