ביטול צו עיקול על דירה - פורום פשיטות רגל

שאלה חדשה
 • אבי

  נשלח ע"יאבי 21:57, 25 בנובמבר 2015

  שלום רב. ההורים שלי רוצים למכור את הדירה שבבעלותם. הסתבר להם דרך מתווך שחל על הדירה צו עיקול משנת 1968 עקב תיק מזונות. מסתבר שבזמנו הורי היו על סף גירושין ודוד שלי,אח של אימי הלך לעו"ד והוציא צו עיקול על הדירה עקב חשש מאי תשלום מזונות או משהו אחר באותו הקשר. הורי הלכו לטאבו כדי להסיר את צו העיקול ושם אמרו להם שהם צריכים ללכת לבית המשפט המחוזי בת"א כדי ששם יתנו להם ביטול עיקול על הדירה ואח"כ שיחזרו שוב לטאבו ויקבלו שם ביטול עיקול על הדירה. שאלותי הם: 1.מהו ההליך שהם אמורים לעבור בבית המשפט,האם הם צריכים לפנות לעו"ד? 2.האם הם צריכים להביא מסמכים כלשהם לבית המשפט במקרה הנ"ל חוץ מנסח טאבו? 3.כמה זמן לוקח ההליך לביטול העיקול במקרה הנ"ל? 3.האם שני ההורים צריכים ללכת ביחד לבית המשפט או שמספיק רק אחד(שניהם רשומים כבעלי הדירה) אגב,אחרי שהוגש בשנת 1968 צו עיקול על הדירה כמפורט לעיל,למרות שההורים שלי ברוך השם נשארו ביחד,מסתבר שאף אחד לא טרח לבטל בזמנו את צו העיקול,לכן המצב הקיים. תודה מראש אבי

  השב
 • 09:28, 26 בנובמבר 2015

  שאלתך אינה בפורום המתאים. ברם, הגשת בקשה לבית המשפט צריך שתעשה על ידי שני הצדדים, אמך ואביך, ולאחר קבלת ההחלטה, גש לטאבו ובקש להסיר העיקול.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד איתי בר

מנהל הפורום: עו"ד איתי בר

בעל משרד עו"ד המתמחה בתחום פשיטות רגל, הסדרי חוב וניהול מו"מ מול נושים.
למידע נוסף

077-9968149 חיוג
הודעה

הליכי פשיטת רגל ובכללם הליכי הסדר נושים, הם הפתרון של העידן החדש להתמודדות עם ריבוי חובות.  זאת כאשר ריבוי חובות אינם מביאים לפתרון של סילוק/בית החוב ולרוב הליכים אלו מביאים להגדלת החוב בצורה משמעותית, לצבירת ריביות חריגות אשר בתנאים מסוימים עלולים להביא להכפלת החוב תוך פרק זמן של שנתיים בלבד. בפועל.  
הליכי פשיטת הרגל, אשר בסופם צו הפטר, הם האפשרות לפתיחת דף חדש לאנשים אשר נקלעו למשבר חובות, ואשר אינם יכולים עוד לשם את חובותיהם.   
ההליכים מיועדים ויכולים לספק מענה לחייבים אשר אינם יכולים לעמוד בתשלום חובותיהם ובנושים אשר הליכי ההוצאה לפועל המסורבלים אינם מביאים תוצאות. 

השאלות והתשובות בפורום יעסקו במהות ושלבי ההליכים, מתן צו כינוס, צו הכרזת פשיטת רגל, מתן צו הפטר, הסדרי נושים ומתן הפטר בסופם.