צ'קים לכלל החובה של פשיטת הרגל - פורום פשיטות רגל

שאלה חדשה
 • אריאל

  נשלח ע"יאריאל 09:50, 3 במרץ 2016

  נימצא בהתחלת תהליך של פשיטת רגל .ממתין לצו כינוס.לפני כשנה רכשתי קטנוע ושילמתי את חלקו בשירים דחויים .הקטנוע כבר לא ברשותי נמכר.השאלה שלי האם אפשר להכניס את שאר השיקים לכלל החוב של הפשיטה רגל .לא יגידו לי שזה חוב לא בתום לב או שזה חוב כמו חוב רגיל.

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד דוד הוד

  דוד הוד,מנהל הפורום

  21:21, 12 במרץ 2016

  העניין שהצגת נתון לפרשנות משפטית. עם זאת חובת תום הלב בהליך פשיטת רגל כוללת גם ובעיקר את החובה להתנהל בתום לב.כלומר, להגיש דוחות לשלם תשלומים ולדווח אמת מתחילת ההליך עד סופו. לא דומה אי דיווח אמת בהליך, לחוב שנגרם שלא בתום לב ממנו מבקש החייב להיפטר. אומנם כאן זכות הנושה להתנגד אך מנהלים רבים מוחלים כשמדובר בפרשנות משפטית ולחילופין מחריגים החוב מההפטר. לסיכום, על מידת משקל סיכון מול סיכוי מוטב תמיד לדווח אמת.
  בהצלחה.
  דוד הוד, עו"ד

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד איתי בר

מנהל הפורום: עו"ד איתי בר

בעל משרד עו"ד המתמחה בתחום פשיטות רגל, הסדרי חוב וניהול מו"מ מול נושים.
למידע נוסף

077-9968149 חיוג
הודעה

הליכי פשיטת רגל ובכללם הליכי הסדר נושים, הם הפתרון של העידן החדש להתמודדות עם ריבוי חובות.  זאת כאשר ריבוי חובות אינם מביאים לפתרון של סילוק/בית החוב ולרוב הליכים אלו מביאים להגדלת החוב בצורה משמעותית, לצבירת ריביות חריגות אשר בתנאים מסוימים עלולים להביא להכפלת החוב תוך פרק זמן של שנתיים בלבד. בפועל.  
הליכי פשיטת הרגל, אשר בסופם צו הפטר, הם האפשרות לפתיחת דף חדש לאנשים אשר נקלעו למשבר חובות, ואשר אינם יכולים עוד לשם את חובותיהם.   
ההליכים מיועדים ויכולים לספק מענה לחייבים אשר אינם יכולים לעמוד בתשלום חובותיהם ובנושים אשר הליכי ההוצאה לפועל המסורבלים אינם מביאים תוצאות. 

השאלות והתשובות בפורום יעסקו במהות ושלבי ההליכים, מתן צו כינוס, צו הכרזת פשיטת רגל, מתן צו הפטר, הסדרי נושים ומתן הפטר בסופם.