הגבלות לפושט הרגל - פורום פשיטות רגל

שאלה חדשה
 • מאור

  נשלח ע"ימאור 21:20, 8 באפריל 2016

  שלום רציתי לדעת מהן ההגבלות (באופן כללי) החלות על אדם הנמצא בפשיטת רגל.. למשל, אם לאותו אדם יש חוב של כ500,000 ש"ח והוא מעוניין לטוס לטיול בחו"ל אפילו לשבוע-שבועיים (אולי קרוב משפחה מוכן לממן לו את הטיול והטיסה) האם ביהמ"ש יאשר לו לעזוב לחו"ל למטרה זו ? האם לא יכול לעלות חשש שמא ירצה לברוח ולא לחזור (ע"מ לא לשלם את החוב וכו) ?? זוהי שאלתי, האם זה משהו שביהמש יאשר לאדם עם חוב כזה או יחייב בהכרח את הפרט בהפקדה של סכום כסף בקופת המדינה לפני שעוזב לחו"ל ?? תודה רבה

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד דוד הוד

  דוד הוד,מנהל הפורום

  19:18, 14 באפריל 2016

  ההגבלות הינם כדלקמן: שימוש בכרטיס אשראי ושיקים פתיחת תאגיד או המשך הפעלתו צו עיכוב יציאה מהארץ ועוד.
  באם החייב מעוניין לצאת את הארץ במהלך הליך פשיטת הרגל, הרי שיצטרך להמציא ערבים טובים שלא יוכלו לצאת מהארץ בזמן שהחייב בחו"ל ובאם החייב אינו חוזר, הרי שהערבים חייבים בחובותיו.
  באם החייב מעוניין לצאת לחו"ל לצרכי טיול, סביר להניח שביהמ"ש ייקבע הגדלת צו התשלומים החודשי או הוספת סכום חד פעמי לטובת קופת הכינוס.
  בהצלחה.
  דוד הוד עו"ד

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד איתי בר

מנהל הפורום: עו"ד איתי בר

בעל משרד עו"ד המתמחה בתחום פשיטות רגל, הסדרי חוב וניהול מו"מ מול נושים.
למידע נוסף

077-9968149 חיוג
הודעה

הליכי פשיטת רגל ובכללם הליכי הסדר נושים, הם הפתרון של העידן החדש להתמודדות עם ריבוי חובות.  זאת כאשר ריבוי חובות אינם מביאים לפתרון של סילוק/בית החוב ולרוב הליכים אלו מביאים להגדלת החוב בצורה משמעותית, לצבירת ריביות חריגות אשר בתנאים מסוימים עלולים להביא להכפלת החוב תוך פרק זמן של שנתיים בלבד. בפועל.  
הליכי פשיטת הרגל, אשר בסופם צו הפטר, הם האפשרות לפתיחת דף חדש לאנשים אשר נקלעו למשבר חובות, ואשר אינם יכולים עוד לשם את חובותיהם.   
ההליכים מיועדים ויכולים לספק מענה לחייבים אשר אינם יכולים לעמוד בתשלום חובותיהם ובנושים אשר הליכי ההוצאה לפועל המסורבלים אינם מביאים תוצאות. 

השאלות והתשובות בפורום יעסקו במהות ושלבי ההליכים, מתן צו כינוס, צו הכרזת פשיטת רגל, מתן צו הפטר, הסדרי נושים ומתן הפטר בסופם.