האם אפשר להגיש חדלות פרעון לפני שנוצר החוב? - פורום פשיטות רגל

שאלה חדשה
 • גלעד

  נשלח ע"יגלעד 14:06, 20 באפריל 2016

  שלום, אני משלם 1800 שקל בחודש עבור הלוואה של כ- 100,000 שקל מבנה"פ . לאחר התייעצות עם עו"ד הבנתי שאני עונה לתנאי הגשת פשיטת רגל - אין לי נכסים וזה קרה בתום לב (החמרה של מחלה קשה). כרגע אין עדיין חובות ועיקולים אבל עוד חודשיים שלושה כבר לא אוכל לעמוד בכלל בתשלום החודשי של ההלוואה. הבנק כמובן מסרב עוד לפרוס אותה. שאלתי היא האם אפשר להגיש מסמכים לכונס הרשמי עבור חדלות פרעון עוד לפני שנוצר החוב? והאם אקבל תוך זמן קצר הקפאת הליכים- כלומר קפאת הליכי הגבייה מחשבוני של תשלום ההלוואה? תודה. גלעד

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד דוד הוד

  דוד הוד עו"ד,מנהל הפורום

  19:37, 1 במאי 2016

  שלום לך.
  אכן כל התחייבות שיש לך גם אם אין פסק דין ולמעט משכנתה, עליך לפרט במצבת חובותיך.
  מיום הגשת הבקשה, יינתן צו כינוס בין שבועיים לחודשיים.
  לאחר מכן, תוכל לפתוח חשבון בנק חדש ולוותר על הישן.
  ערב טוב.
  דוד הוד עו"ד

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד איתי בר

מנהל הפורום: עו"ד איתי בר

בעל משרד עו"ד המתמחה בתחום פשיטות רגל, הסדרי חוב וניהול מו"מ מול נושים.
למידע נוסף

077-9968149 חיוג
הודעה

הליכי פשיטת רגל ובכללם הליכי הסדר נושים, הם הפתרון של העידן החדש להתמודדות עם ריבוי חובות.  זאת כאשר ריבוי חובות אינם מביאים לפתרון של סילוק/בית החוב ולרוב הליכים אלו מביאים להגדלת החוב בצורה משמעותית, לצבירת ריביות חריגות אשר בתנאים מסוימים עלולים להביא להכפלת החוב תוך פרק זמן של שנתיים בלבד. בפועל.  
הליכי פשיטת הרגל, אשר בסופם צו הפטר, הם האפשרות לפתיחת דף חדש לאנשים אשר נקלעו למשבר חובות, ואשר אינם יכולים עוד לשם את חובותיהם.   
ההליכים מיועדים ויכולים לספק מענה לחייבים אשר אינם יכולים לעמוד בתשלום חובותיהם ובנושים אשר הליכי ההוצאה לפועל המסורבלים אינם מביאים תוצאות. 

השאלות והתשובות בפורום יעסקו במהות ושלבי ההליכים, מתן צו כינוס, צו הכרזת פשיטת רגל, מתן צו הפטר, הסדרי נושים ומתן הפטר בסופם.