עיכוב הליכים בהסדר לפני צו כינוס לפי סע' 19א - פורום פשיטות רגל

שאלה חדשה
 • עו"ד א.ב.

  נשלח ע"יעו"ד א.ב. 12:00, 21 בספטמבר 2016

  שלום לכולם, אני עו"ד צעיר ואשמח לתשובתכם המלומדת.. במסגרת תיק שמתנהל במשרדנו הודיע אחד הנתבעים לבית משפט כי הוא פתח בהליך לפי סע' 19א' ואף ניתן לו צו לעיכוב הליכים למשך 45 ימים עד לקבלת עמדת הכנ"ר. שאלתי היא, מהו המקור החוקי ממנו שאב בית המשפט את סמכותו להעניק צו מעין זה. שהרי משילובם של סעיפים 22 ו22א לפקודה עולה כי בשלב שלפני מתן צו כינוס, בית המשפט רשאי ליתן צו לעיכוב הליכים אך ורק "לחייב אשר הגיש בקשה לפשיטת רגל", ואילו במקרה דנן לא הוגשה בקשה לפשיטת רגל אלא לאישור הסדר.. האם גם בקשה לפי סע' 19א' עולה לכדי בקשה לפשיטת רגל לעניין זה? והאם יש מקור אחר עליו הסתמך ביהמ"ש כשהוציא את הצו? בנוסף, החייב ביקש להחריג הליך משפטי מסויים מצו עיכוב ההליכים בכדי שיוכל להגיש ערעור על פסק דין שניתן כנגדו, ובית המשפט נענה לבקשה זו. האם לא מדובר במעין "אכיפה סלקטיבית"? תודה מראש,

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד איתי בר

  עו"ד איתי בר,מנהל הפורום

  15:34, 22 בספטמבר 2016

  שלום,
  בהסדר נושים לפי 19א' החייב זכאי לבקש ולקבל עיכוב הליכים שכן מטרת ההליך הנה להגיע להסדר מול הנושים ולו אחד מהם יפעל כנגדו, הרי שהדבר עשוי לפגוע במו"מ הן מבחינת הנזילות הכספית של החייב והן בשל העדפת נושים אסורה.
  בקשר לצו אכן ישנה בעייתיות מסוימת אך הדבר עשוי לשרת את הנושים שכן יתכן ויהיו פחות תביעות חוב בתיק ובכל אופן בוחנים כל מקרה לגופו.

  בברכה,

  איתי בר, עו"ד
  מנהל פורום פשיטות רגל

  גבורי ישראל 5, נתניה (צמוד לאיקאה)
  טל: 1700-703-709 פקס: 077-2019632

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד איתי בר

מנהל הפורום: עו"ד איתי בר

בעל משרד עו"ד המתמחה בתחום פשיטות רגל, הסדרי חוב וניהול מו"מ מול נושים.
למידע נוסף

077-9968149 חיוג
הודעה

הליכי פשיטת רגל ובכללם הליכי הסדר נושים, הם הפתרון של העידן החדש להתמודדות עם ריבוי חובות.  זאת כאשר ריבוי חובות אינם מביאים לפתרון של סילוק/בית החוב ולרוב הליכים אלו מביאים להגדלת החוב בצורה משמעותית, לצבירת ריביות חריגות אשר בתנאים מסוימים עלולים להביא להכפלת החוב תוך פרק זמן של שנתיים בלבד. בפועל.  
הליכי פשיטת הרגל, אשר בסופם צו הפטר, הם האפשרות לפתיחת דף חדש לאנשים אשר נקלעו למשבר חובות, ואשר אינם יכולים עוד לשם את חובותיהם.   
ההליכים מיועדים ויכולים לספק מענה לחייבים אשר אינם יכולים לעמוד בתשלום חובותיהם ובנושים אשר הליכי ההוצאה לפועל המסורבלים אינם מביאים תוצאות. 

השאלות והתשובות בפורום יעסקו במהות ושלבי ההליכים, מתן צו כינוס, צו הכרזת פשיטת רגל, מתן צו הפטר, הסדרי נושים ומתן הפטר בסופם.