כינוס ופשיטת רגל - פורום פשיטות רגל

שאלה חדשה
 • ר

  נשלח ע"יר 09:36, 1 ביולי 2012

  שלום רב ובוקר טוב, בעת קבלת צו כינוס ופשיטת רגל מבימ"ש מחויבים החייבים לשלוח את הצו לנושיהם. האם העתק הצו לנושים מהחייבים צריך לכלול במלואו את כל העתקי הבקשה בצירוף תצהיר ההסתבכות, קרי כל החומר שהוגש לבימ"ש ולכנ"ר מראש בפתיחת ההליך בערכאות? האם ניתן להסתפק רק במשלוח הצו עצמו לנושים מטעם החייבים? יתרה מכך, האם יש צורך לבצע את משלוח הודעה בדבר מתן הצו במסירה אישית בלבד אשר עלויותיה גבוהות מאוד בניגוד למסירה רגילה ו/או שניתן להסתפק בשירותי דואר ישראל תוך משלוח הצו לנושים באמצעות דואר ישראל בדואר רשום ואישור מסירה בלבד בגין ההוצאות היחסית כבדות בסעיף זה וכמות הנושים הפוטנציאלית לכאורה? האם במצב קבלת הצו הנ"ל עיכוב ההליכים כנגד החייבים הינו אוטומטי בגין כל ההליכים? מה דינם של הליכים הקיימים כיום בבתי משפט והוצל"פ כנגד החייבים? תודה מראש ושבוע טוב

  השב
 • 12:23, 5 ביולי 2012

  צו הכינוס קובע כי יש לשלוח את צו כינוס לנושים.

  אני לא הייתי "מתנדב".

  ככל שנושה מעוניין במסמכים, הוא יכול לקבלם בכנ"ר או שלבקש מכם ואז תמסרו לו.

  את המסירה יש לעשות בדאר רשום עם אישור מסירה, העלויות גבוהות, אבל המשלוח ישרת אתכם שכן נושה שלא יגיש תביעת חוב לא יוכל לטעון כי לא קיבל.

  עיכוב ההליכים הוא מלא ללא יוצא מן הכלל,
  כל הליך קיים יש להפסיקו, לעכבו ומרגע מתן צו הכינוס הליכים נעשים אך ורק במסגרת בית משפט של פשיטת רגל

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד איתי בר

מנהל הפורום: עו"ד איתי בר

בעל משרד עו"ד המתמחה בתחום פשיטות רגל, הסדרי חוב וניהול מו"מ מול נושים.
למידע נוסף

077-9968149 חיוג
הודעה

הליכי פשיטת רגל ובכללם הליכי הסדר נושים, הם הפתרון של העידן החדש להתמודדות עם ריבוי חובות.  זאת כאשר ריבוי חובות אינם מביאים לפתרון של סילוק/בית החוב ולרוב הליכים אלו מביאים להגדלת החוב בצורה משמעותית, לצבירת ריביות חריגות אשר בתנאים מסוימים עלולים להביא להכפלת החוב תוך פרק זמן של שנתיים בלבד. בפועל.  
הליכי פשיטת הרגל, אשר בסופם צו הפטר, הם האפשרות לפתיחת דף חדש לאנשים אשר נקלעו למשבר חובות, ואשר אינם יכולים עוד לשם את חובותיהם.   
ההליכים מיועדים ויכולים לספק מענה לחייבים אשר אינם יכולים לעמוד בתשלום חובותיהם ובנושים אשר הליכי ההוצאה לפועל המסורבלים אינם מביאים תוצאות. 

השאלות והתשובות בפורום יעסקו במהות ושלבי ההליכים, מתן צו כינוס, צו הכרזת פשיטת רגל, מתן צו הפטר, הסדרי נושים ומתן הפטר בסופם.