פשיטת רגל או איחוד תיקים? - פורום פשיטות רגל

שאלה חדשה
 • מאירה

  נשלח ע"ימאירה 21:51, 29 באפריל 2013

  שלום , רשמת לי שבפשיטת רגל ההגבלות דומות לאלו המוטלות על חייב מוגבל באמצעים. לרבות עכוב יציאה וסימון בבנק . זה לכל החיים??? בכל פעם שארצה לצאת מהארץ אצטרך לעבור בירוקרטיה שלמה. אני לא מבינה למה זה עדיף על איחוד תיקים, רק בגלל שמתבטל החוב? אולי עדיף לשלם סכום מינימאלי למשך שנים, ולא בכל פעם לעבור בירוקרטיה וערבים וחתימות וזמן . לא?

  השב
 • 22:03, 29 באפריל 2013

  מאירה שלום.

  לצערי לא הבנת את מהות ההליך

  איחוד תיקים, בסכומים כפי שאת מתארת ובהיקף תשלום כפי שאת מתארת לא יביא לעולם לפרעון החוב, שכן הרביות אשר צוברים החובות בהוצל"פ עולים על התשלום החודשי בד"כ.

  לעומת זאת הליך הפש"ר נועד על מנת לבדוק את נכסיו של החייב, לבדוק את אפשרויות גביית החוב ממנו במסגרת ההליך ולאחר מכן לאפשר לחייב לפתוח דף חדש במסדרתו כל חובותיו - יופטרו, קרי כי לאחר מספר שנים, תלוי במקרה, לעיתים הדבר נעשה גם בפרק זמן קצר יותר, יכריז בית משפט כי החייב פטור מכל חובותיו.
  במקרה כזה כל התיקים בהוצאה לפועל ייסגרו.
  כל ההגבלות אשר מוטלות על חייב יבוטלו, לרבות עיכוב יציאה מן הארץ ולרבות סימון בבנקים, ומאותו רגע פותח החייב דף חדש ונקי, ללא הגבלות, ללא סימונים.
  ההגבלות והסיומנים הם רק עד למתן צו ההפטר.
  הבירוקרטיה של ערבים לצורך יציאה מן הארץ היא זהה בשני המקרים, אלא שבהליך פש"ר, בסוף ההליך, מבוטל עכוב היציאה מן הארץ, מה סביר להניח כי לא יקרה לעולם במסגרת איחוד תיקים.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד איתי בר

מנהל הפורום: עו"ד איתי בר

בעל משרד עו"ד המתמחה בתחום פשיטות רגל, הסדרי חוב וניהול מו"מ מול נושים.
למידע נוסף

077-9968149 חיוג
הודעה

הליכי פשיטת רגל ובכללם הליכי הסדר נושים, הם הפתרון של העידן החדש להתמודדות עם ריבוי חובות.  זאת כאשר ריבוי חובות אינם מביאים לפתרון של סילוק/בית החוב ולרוב הליכים אלו מביאים להגדלת החוב בצורה משמעותית, לצבירת ריביות חריגות אשר בתנאים מסוימים עלולים להביא להכפלת החוב תוך פרק זמן של שנתיים בלבד. בפועל.  
הליכי פשיטת הרגל, אשר בסופם צו הפטר, הם האפשרות לפתיחת דף חדש לאנשים אשר נקלעו למשבר חובות, ואשר אינם יכולים עוד לשם את חובותיהם.   
ההליכים מיועדים ויכולים לספק מענה לחייבים אשר אינם יכולים לעמוד בתשלום חובותיהם ובנושים אשר הליכי ההוצאה לפועל המסורבלים אינם מביאים תוצאות. 

השאלות והתשובות בפורום יעסקו במהות ושלבי ההליכים, מתן צו כינוס, צו הכרזת פשיטת רגל, מתן צו הפטר, הסדרי נושים ומתן הפטר בסופם.