דיווח כוזב על אלימות - פורום פלילי

שאלה חדשה
 • לאון

  נשלח ע"ילאון 14:29, 4 במרץ 2012

  שלום. ביום שישי האחרון עברתי אירוע טראומטי ביותר. לקחתי את שני בנותיי לטיפול שיניים שהן צריכות לעבור פעם בחודש (יש לשתיהן פלטת שיניים). הבת הגדולה (בת11)לא הסכימה לעבור את הטיפול ,ניסיתי לשכנע אותה אבל לא הצלחתי. כשיצאנו מהמרפאה ,המשכתי לדבר איתה על הנושא והשיחה שלנו הפכה לוויכוח בטונים גבוהים. אישה שעברה כ-15 מטר מאיתנו באוטו שלה ,עצרה והתחילה לצעוק לעברי " למה אתה מרביץ לה" .הייתי בהלם ואמרתי לה " אני לא מרביץ ,איך את אומרת דבר כזה" ,היא המשיכה לנזוף בי ואני בלהט הדברים אמרתי לה " אל תתערבי" . נכנסנו עם הבנות לאוטו ונסענו הביתה. הגענו הביתה ,ביקשתי מאשתי לנסות לשכנע את הילדה לעבור את הטיפול והלכתי לישון. כעבור חצי שעה דופק בדלת שוטר שהגיע בעקבות הדיווח של אותה אישה - מסתבר שהיא דיווחה על "מכות וסטירות" . השוטר דיבר איתי ביחידות ,גם דיבר עם הילדות ביחידות. הסברתי לשוטר שהיה וויכוח בטונים גבוהים והאישה כנראה לא אהבה משהו שאמרתי לה בתגובה ובגלל זה החליטה לדווח. לבסוף השוטר עזב את המקום. הגעת השוטר הסעירה את כל המשפחה בצורה קשה -אנחנו משפחה נורמטיבית שבחיים לא היינו מעורבים בפלילים . הבנות הן הדבר היקר ביותר עבורי ועבור אישתי ואנחנו לא מתנהגים אליהן באלימות ולא מרימים ידיים. אני חושב שאין הורים שלא מרימים קול מדי פעם על הילדים ,אבל מכאן ועד להגעת משטרה המרחק הוא עצום. 1.האם אני צריך להתייעץ עם עורך דין בעקבות האירוע? 2.האם צפויים צעדי המשך מצד המשטרה או גורם אחר כלשהו? 3.האם אני יכול לתבוע את אותה אישה שמסרה דיווח כוזב למשטרה. תודה מראש . לאון.

  השב
 • 22:44, 5 במרץ 2012

  לאון שלום,
  הסיטואציה שאתה מתאר אכן לא נעימה. יחד עם זאת תפקידה של המשטרה לברר במקרה כזה בו קיבלה כנראה דיווח מאותה אישה, דיווח שקרי כדבריך, על מכות לילדות, מעשה שעשוי להוות עבירה.
  ייתכן שהעניין הסתיים בביקור השוטר והסבריך שכנעו שלא היה ממש בטענות האישה. כדי לוודא זאת ולהשיב לשאלותיך יש לבדוק היכן עומד הטיפול בנושא, כלומר לבדוק בתחנת המשטרה אם נפתחה תלונה או חקירה ולעקוב אחר העניין. ייתכן שהועבר דיווח לגורמים טיפוליים ברשות המקומית. אם ברצונך לברר זאת באמצעות עורך דין עליך להתייעץ עמו ולתת לו יפוי כוח.
  לשאלתך האחרונה, רצוי תחילה לוודא שהעניין במשטרה נגנז שרק אז יש לכאורה טעם לדון בשאלה של תביעה נזיקית, שיש לשקול גם לאור התועלת וההשלכות של הליך מסוג זה. גם על כך עליך להתייעץ עם עו"ד. בהצלחה.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד משה אלון

מנהל הפורום: עו"ד משה אלון

מומחה למשפט הפלילי - עוסק במשפט הפלילי. קצין משטרה בדימוס. בוגר תואר ראשון במשפטים בהצטיינות ותואר
למידע נוסף

077-9968106 חיוג
הודעה

מעצר, מאסר, זימון לחקירה או רישום פלילי: בנושאים אלו ועוד, יעסוק פורום מקצועי זה, כמו גם בסוגיות של עבירות צווארון לבן, שוחד, הלבנת הון ובעוד סוגיות פליליות רבות ומוכרות בהן עוסקים עורכי דין פלילי לרבות עבירות מיתה, מין, סמים, רכוש ותקיפה בנשק חם/קר.