גניבה מדירה - פורום פלילי

שאלה חדשה
 • גיא

  נשלח ע"יגיא 17:59, 20 במרץ 2012

  ערב טוב יש לי חבר שהוא שיפוצניק נשוי +3 ילדים אדם אמין אמין ביותר לאחרונה העסיק פועל ערבי בדירה של לקוחה וכנראה שהפועל גנב תכשיטים בשווי של 12000 ש"ח. בעל הדירה ביקש מאותו חבר לעבור בדיקת פוליגרף וזה הסכים כי יודע בוודאות כי לא עשה כלום. לאחר בדיקת פוליגרף במכון שנשלח ע"י בעל הדירה יצא כביכול דובר שקר!! אותו פועל ערבי ברח ומסרב להבדק. מה שיצא בפועל זה שחבר שלי יודע ב 100% שהוא לא לקח כלום ומעולם במשך 20 שנה במקצוע לא הוגשה כל תלונה נגדו ואף עבד בדירות יוקרה. הוא זה גם ששילם את הפוליגרף כדי להוכיח את חפותו! השאלה אם בעל הדירה יגיש תלונה במשטרה הפוליגרף קביל? ומה היתה ממליץ לעשות בכלל בידיעה שהוא חף מפשע וייתכן שבעל הדירה מנסה לסחוט אותו בגניבה מבלי שהוכיח עד היום אילו תכשיטים ואם בכלל נגנבו! תודה מראש גיא

  השב
 • 19:52, 21 במרץ 2012

  גיא שלום,
  בדיקת פוליגרף אינה קבילה בבית משפט בהליך פלילי ולא ניתן להשתמש בה להוכחת אשמה. לא ברור לי מדוע שילם חברך עבור בדיקה במכון שלא הוא בחר. אם בעל הדירה יתלונן יש להניח שחברך יוזמן לחקירה, ואם ברצונו לקבל ייעוץ משפטי, עליו להתייעץ עם עו"ד. בהצלחה.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד משה אלון

מנהל הפורום: עו"ד משה אלון

מומחה למשפט הפלילי - עוסק במשפט הפלילי. קצין משטרה בדימוס. בוגר תואר ראשון במשפטים בהצטיינות ותואר
למידע נוסף

077-9968106 חיוג
הודעה

מעצר, מאסר, זימון לחקירה או רישום פלילי: בנושאים אלו ועוד, יעסוק פורום מקצועי זה, כמו גם בסוגיות של עבירות צווארון לבן, שוחד, הלבנת הון ובעוד סוגיות פליליות רבות ומוכרות בהן עוסקים עורכי דין פלילי לרבות עבירות מיתה, מין, סמים, רכוש ותקיפה בנשק חם/קר.