• 22 במרץ 2012

    קשירת קשר לפשע..

    קשירת קשר לפשע זה אפשרי גם אם בנאדם קושר אם בנאדם אחר לבצע פשע עושה דברים בשביל לעשות תפשע למשל:נותן מידי נמשל במקרים מסוימים כלי פריצה או מפתח לפרריצת דירה ועוד סוגים... אבל זה שנותן את המידע אוו אמצעים אחרים כגון מפתח וכלי פריצה וכאלה הוא עצמו לא נוכח בזירת הפשע עצמה עדיין גם לו יהיה סעיף של קשירת קשר לפשע??תודה...

    22 במרץ 2012
  • 25 במרץ 2012

    קשירת קשר לפשע..

    אסף שלום,
    קשירת קשר מוגדרת בסעיף 499 לחוק העונשין וקובעת בין היתר כי "הקושר קשר עם אדם לעשות פשע או עוון... דינו (1) אם העבירה היא פשע - מאסר שבע שנים או העונש שנקבע לאותה עבירה, הכול לפי העונש הקל יותר". הסעיף מוסיף וקובע כי קושר הקשר יהיה אחראי גם לעבירה שלשמה נקשר הקשר או שנעברה לשם קידום מטרתו (למשל ביצוע הפריצה בשאלה שלך) רק אם היה צד לעשייתה (כלומר מבצע, מסייע, משדל וכדומה).
    כמו כן, ס' 498 לחוק העונשין עוסק בעבירה של מתן אמצעים לביצוע פשע, שהעונש המירבי בגינה שלוש שנות מאסר.
    קושר הקשר עשוי לעמוד לדין גם אם לא נכח בזירת העבירה (שאז ייתכן שהיה עומד לדין כמבצע, מסייע או משדל). התשובה תלויה בנסיבות המקרה ובשיקול הדעת של התביעה.

    25 במרץ 2012
שלום, מה השאלה המשפטית שלך?