• 23 במרץ 2012

    סיווג בטחוני

    שמי רות ואני נשואה לקובי (אח במקצועו). הוא נחשד בעבר בגניבה ממעסיק והתיק נסגר מחוסר ראיות בפרקליטות בחיפה.

    אנחנו גרים בנתניה והוא עובד בלניאדו (בי"ח פרטי), בעוד חודש אנחנו חוזרים לחיפה, שם גרנו תמיד וקובי הגיש בקשה להתקבל לעבוד ברמב"ם (בי"ח ממשלתי). כעת נדרש לחתום על הסכמה לעבור סיווג בטחוני.

    האם בסיווג הבטחוני יראו את זה או שלא מעבירים לבי"ח את זה? לפי מה שקראתי רק מעט מקומות רשאים לראות את זה ובגלל שהוא לא נשפט וזה נסגר קודם אין למשרד הבריאות לפי החוק גישה לזה. (11א) אך בתקנות המרשם הפלילי (כללי מסירת מידע) שירות הבטחון כתוב :"

    פרטים בדבר חקירות שבהן התגבש חומר לשם פתיחת תיק, ומשפטים פליליים תלויים ועומדים כמשמעותם בסעיף 11 לחוק.

    האם כדאי לטפל בזה בדחיפות ואז להגיש מועמדות? אם בעזרת השם זה יימחק אז הוא יעבור את הסיווג?

    אם אני רוצה לקבל תשובה רשמית, למי פונים עם השאלה?

    תודה רבה,

    23 במרץ 2012
  • 25 במרץ 2012

    סיווג בטחוני

    רות שלום,
    ככלל, תיק שנסגר אינו רישום פלילי כהגדרתו בחוק המרשם הפלילי ותקנת השבים. אמנם, זהו רישום משטרתי שנותר ברישומי המשטרה ומופיע בחלק של תיקים שנסגרו כאשר מוצא פלט של המרשם (אלא אם כן התיק נסגר מחוסר אשמה שאז אף רישום זה נמחק לחלוטין - ראי סעיף 62(ב) לחוק סדר הדין הפלילי[נוסח משולב]).
    ישנם גופים בטחוניים שחשופים למידע הזה (ראי למשל סעיף 11א לחוק המרשם הפלילי ותקנת השבים המפנה לתוספת השלישית, ולפסקה (ב) לתוספת הנ"ל המפנה לסעיף 4(א) לחוק, שם מפורטים מספר גופים).
    אינני יודע באיזו רמת סיווג מדובר במקרה שלך ומי הגוף ומהם סמכויותיו בדיוק. קחו בחשבון שבמהלך הסיווג הללו בעלך עשוי להישאל אם הייתה חקירה שנסגרה.
    אם את מבקשת לקבל תשובה רשמית, נסי לפנות למטה הארצי של משטרת ישראל, למחלקה האחראית על המרשם הפלילי. בהצלחה.

    25 במרץ 2012
    • 12 בדצמבר 2012

      סיווג בטחוני

      שלום וברכה,
      בהמשך לשאלה,
      אני מועמדת לתפקיד בבית המשפט שבו עבדתי כבר בעבר.
      עברתי את כל המיונים הנדרשים ואני ממתינה כבר מעל לחודש לסיווג ביטחוני שמתעכב (בדרך כבר הוא מגיע לאחר שבועיים).
      שאלתי היא כזו,
      בעבר, כאשר עבדתי בבית משפט הייתי רווקה והיום אני נשואה כאשר בעלי נשפט בעבר על עבירה פלילת , בערך לפני 5 שנים. האם יכול להיות שעובדה זו תמנע ממני לעבוד בבית המשפט?

      12 בדצמבר 2012
שלום, מה השאלה המשפטית שלך?