• 29 ביוני 2012

  פרשת תקיפת הנערים את רושל אבדרחנייב בן ה68

  שלום רב, המחשבות על פרשת התקיפה שבוצעה ב28.6 ברושל אבדרחנייב אינן מרפות ממני.
  פורסם היום שמסתמן שהנער יואשם בסעיף של תקיפה חמורה ולא בניסיון רצח, ובמקביל הוארך מעצרו עד יום שני בשל דעת המשטרה שהוא מסוכן לציבור.
  לנער עבירות פליליות נוספות בעבר (כשהוא בן 16!! ) והוא מוכר לחוקרים בפרשה. ועדיין, יחד עם זאת, למרות חומרת המעשה והעובדה כי הקורבן פונה לבית החולים כשהוא מחוסר הכרה ומונשם, העדיפה הפרקליטות להקל עם הנער ולא להאשימו בניסיון רצח. והשאלה שלי היא למה??

  התרחשות דומה התרחשה בתחילת שנת 2010 בירושלים, אז בילו כמה נערים ב"כיכר החתולות" בעיר, שתו וודקה עם חבריהם, ובשלב מסוים ניגש אחד מהם לנס וולף, יהודי אמריקאי בן 60, וביקשו ממנו סיגריה. וולף סירב לבקשה ואף קילל את הנערים. זמן קצר לאחר מכן שבו השניים לכיכר, אחד מהם הכה את וולף בראשו עם קורת עץ והם נמלטו מהמקום. וולף הובהל לבית החולים, שם מת כתוצאה מהמכה. בית המשפט זיכה את השניים מהריגה לאחר שקבע כי השניים לא היו יכולים לצפות את מותו של וולף לאחר מכה אחת(!) שנתנו לו.
  אז מהי הסיבה במקרה הזה?

  במידה ולאדם אין כמעט קרובים בארץ כפי שנמספר והוא גר לבדו, איך ניתן להגיש ערעור על החלטת הפרקליטות?

  במידה ובאמת יואשם בתקיפה חמורה,מניסיונך, האם העונש הולך לכלול תשלום סכום סכפי עצום על הוצאות הניתוחים שרושל הולך לעבור ועל הנזק הנפשי שנגרם לו?
  האם אדם חיצוני/ עורך דין יכול להחליט שהוא מייצג את הקורבן ולא מסכים לעמדת הפרקליטות?
  ממש אודה אם תקדישי מזמנך ותעני, תודה רבה מראש.

  29 ביוני 2012
 • 3 ביולי 2012

  פרשת תקיפת הנערים את רושל אבדרחנייב בן ה68

  שלום רב,
  הפרקליטות מגישה כתב אישום בעבירה מסוימת על סמך חומר הראיות הנמצא בידיה. כנראה במקרה זה שפרטיו אינם ידועים לי, לא ניתן להוכיח את יסודות העבירה של עבירת הרצח. בחירת סעיף כתב האישום לא נעשה משיקולים של עבר פלילי וכיוצא בזה. ניתן להגיש עתירה לבג"צ על החלטת הפרקליטות.

  3 ביולי 2012
שלום, מה השאלה המשפטית שלך?