החזקת באנג - פורום פלילי

שאלה חדשה
 • גילי

  נשלח ע"יגילי 18:52, 13 באוגוסט 2012

  שלום אני בת 17 ועשרה חודשים. לפני מס' ימים ישבתי עם חברים בגן ציבורי, כנראה בגלל הרעש הגיעה משטרה, הם חיפשו לי בתיק בניגוד לרצוני ומצאו באנג (רכשתי אותו בפיצוציה).אני לא מעשנת סמים אלא רק טבק (דראם). לקחו אותי למשטרה וערכו עליי חיפוש, בסוף אמרו שמתכוונים להגיש כתב אישום על החזקת באנג ועל תקיפת שוטר. כמו כן, לפני כשנה חיפשו אצלי בבית סמים ולא מצאו כלום (הגיעו אליי בגלל שמועות). למרות שלא עישנתי סמים והבאנג היה רק לצורך עישון טבק, ניתן להגיש נגדי כתב אישום? האם זה ישפיע על גיוסי לצה"ל? מה העונש שאני יכולה לקבל בגין אחזקת באנג ותקיפת שוטר? תודה

  השב
 • 22:10, 14 באוגוסט 2012

  שלום רב,
  בעיקרון ניתן להגיש כתב אישום. לעניין הבאנג יש לבחון על פי חומר הראיות אם החיפוש היה חוקי, ואם לא, יכולות להיות לכך השלכות לעניין קביעת האשמה בכך. לעניין תקיפת השוטר, לא ברור מה אופי התקיפה ויש לבחון את חומר הראיות. היות ואת קטינה, דרך המלך לסיים תיק זה (בהנחה שהוא סגור ראייתית ומוגש כתב אישום) היא בדרכי טיפול וללא הרשעה פלילית, כך שהדבר לא אמור להשפיע על גיוסך (למעט ליחידות מובחרות ביותר אולי). כמו כן, לעתים, ובעיקר נוכח היעדר עבר פלילי, ניתן למנוע הגשת כתב אישום.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד משה אלון

מנהל הפורום: עו"ד משה אלון

מומחה למשפט הפלילי - עוסק במשפט הפלילי. קצין משטרה בדימוס. בוגר תואר ראשון במשפטים בהצטיינות ותואר
למידע נוסף

077-9968106 חיוג
הודעה

מעצר, מאסר, זימון לחקירה או רישום פלילי: בנושאים אלו ועוד, יעסוק פורום מקצועי זה, כמו גם בסוגיות של עבירות צווארון לבן, שוחד, הלבנת הון ובעוד סוגיות פליליות רבות ומוכרות בהן עוסקים עורכי דין פלילי לרבות עבירות מיתה, מין, סמים, רכוש ותקיפה בנשק חם/קר.