התייעצות בנושא כתב אישום - פורום פלילי

שאלה חדשה
 • חיים

  נשלח ע"יחיים 22:35, 11 באוקטובר 2012

  שלום רב, חבר שלי נגד בכיר המשרת בצה"ל, הוגש נגדו כתב אישום על גניבה (סעיף 84 לחוק השיפוט הצבאי) וסעיף נוסף התנהגות שאינה הולמת. בחקירת המתלונן הוא טען שהפריט היה אצלו בתיק והוא בטוח שגנבו לו את הפריט מהתיק - יש לציין למרות שהיה בטוח שגנבו מהתיק הוא לא הגיש תלונה למצ"ח - תקופה של כ- 3 חודשים. הפריט זוהה ע"י המתלונן כאשר הוא נמצא אצל החברי ולכן פנה להתלונן מבלי לדבר איתו לפני. בחקירתו של חברי הוא טען שלא גנב אלה מצא את הפריט!! ואני מאמין לו. בנוסף הוא טען שרק אחרי כמה ימים לאחר המציאה ידע למי שייך הפריט אך לא החזירו והוא התכוון להחזירו אך חשש. (אבל זה היה מאוחר כי עלו עליו לפני שהספיק לעשות כן). הוגש כתב אישום, הייתה הקראה והוא כמובן כפר באשמה!! חשוב לציין שהתביעה רצתה לשנות את הסעיף לסעיף 183 לחוק העונשין אך במהלך הדיון ולאחר דין ודברים עם השופט והתנגדותו של סנגורו התביעה החליטה לחזור בה - קרי הסעיף שעומד כרגע הוא סעיף 84 לחוק השיפוט הצבאי וכמובן הסעיף התנהגות שאינה הולמת. שאלתי היא - מה סיכוייו לצאת מהסיפור? האם מילה של המתלונן במקרה זה יכולה להפיל אותו? - שוב בתלונה הוא לא שטען שראה אותו אלה רק אמר שהפריט נגנב ממנה מהתיק והוא בטוח בכך. והוא התלונן לאחר שזיהה את הפריט אצל חברי. אשמח לתשובה מהירה, בתודה מראש.

  השב
 • 17:07, 15 באוקטובר 2012

  שלום
  איני מכיר את התיק לעומק ולכן לא אוכל לחוות דעתי באופן רציני.
  יחד עם זאת, ישנה הלכה משפטית לפיה במידה ונמצא דבר מה גנוב בחזקת אדם , זמן סביר לאחר הגניבה, עליו ההוכחה להסביר המצאות החפץ בחזקתו.
  אם הסבריו של חברך לא ימצאו סבירים יתכן ויורשע.
  בהצלחה

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד משה אלון

מנהל הפורום: עו"ד משה אלון

מומחה למשפט הפלילי - עוסק במשפט הפלילי. קצין משטרה בדימוס. בוגר תואר ראשון במשפטים בהצטיינות ותואר
למידע נוסף

077-9968106 חיוג
הודעה

מעצר, מאסר, זימון לחקירה או רישום פלילי: בנושאים אלו ועוד, יעסוק פורום מקצועי זה, כמו גם בסוגיות של עבירות צווארון לבן, שוחד, הלבנת הון ובעוד סוגיות פליליות רבות ומוכרות בהן עוסקים עורכי דין פלילי לרבות עבירות מיתה, מין, סמים, רכוש ותקיפה בנשק חם/קר.