• 28 בנובמבר 2012

שכר לימוד

הנידון: החזרת 75% משכר הלימוד
    ב4.9.11 נרשמתי לקורס סייעות רופא שיניים במכללה לניהול בקריית ביאליק. חתמתי על תקנון לפיו עלי לשלם כעת למכללה 50% משכר הלימוד- סעיף 5 ג' בתקנון.
    אני מבינה, שלא הייתי אחראית מספיק, ועשיתי החלטה שגויה כשנרשמתי בקלות דעת, בלי לבדוק אם קיים אישור של משרד הבריאות למכללה. אולם, כששאלתי אם צריך אישור של משרד הבריאות, התשובה שקיבלתי, הייתה לא צריך אישור. מה שלא כך בפועל במרפאות שיניים בהן בדקתי ועוד איך צריך אישור. כלומר לא נאמרה לי כל האמת, והוסתר ממני מידע, כשבסעיף 4 בתקנון רשום שהוסברה לי תמצית הלימודים, מה שלא קרה-לא הכל נאמר לי, לאחר ששאלתי.
    לאחר שגיליתי שצריך אישור של משרד הבריאות, מילאתי טופס של הפסקת לימודים במכללה, בו ביקשתי שיחייבו אותי לפי הזמן היחסי בו הייתי רשומה במכללה, ולא לפי 50%. כמו כן ביקשתי להיפגש עם המנהלת, פגישה שלא התקיימה, מאחר והמנהלת, ליאת, הייתה עסוקה, ולאחר טלפונים רבים מצידי, תשובות מתחמקות מצד המכללה, המנהלת דיברה איתי, ואמרה לי שהעניין שלי בטיפול, ושייקח פחות משלושה שבועות עד להחלטה בנושא. התקשרתי לאחר שבוע למכללה, תמי המזכירה אמרה לי טלפונית שיחזירו לי 75% משכר הלימוד!!!! התקשרתי לאחר מכן עוד פעמיים כדי לוודא שאכן כך יקרה, וקיבלתי את אותה התשובה, שאקבל 75% משכר הלימוד!!
    לאחר שיחות הטלפון קיבלתי מכתב לפיו עלי לשלם 50% משכר הלימוד, זאת לאחר ההבטחה בע"פ שאשלם 25% משכר הלימוד.
    הגעתי למכללה בשעה שהמנהלת יצאה לפגישה, והמזכירה האחראית לא הייתה, קיבלתי תשובות מתחמקות, ונאלצתי לחזור מאוחר יותר ע"מ לדבר עם המנהלת. הייתי כ"כ עצבנית וכעוסה על השקרים והרמאות, על כך שהוליכו אותי שולל, שצעקתי הן על המזכירה והן על המנהלת, טרקתי דלתות, והזזתי כיסאות, וכבתור בן אדם עצבני גם קיללתי. ביקשתי לדבר עם הוועדה שהחליטה בענייני, ביקשתי הודעה בכתב על החזרת 75% משכר הלימוד, ונאמר לי שאני יכולה רק להגיש ערעור לוועדה. התשובות שקיבלתי היו שקריות-מסתבר שלא הבטיחו לי דבר, וכל מה שנאמר לי על החזרת 75% היה כדי לסתום לי את הפה. איש האחזקה איים עלי שאלך מהמקום. הוא התקרב אלי ע"מ שאלך מהמקום. הוגשה נגדי תלונה במשטרה על אלימות והסגת גבול. הייתי בחקירה. יש לציין שהשוטרת שעצרה אותי דיברה אלי בבוטות-את מטורפת, איך את עובדת בגן ילדים, את צריכה טיפול פסיכיאטרי, תקחי תרופות, את בטוחה שאת לא בטיפול.
    אני מרגישה שרימו אותי, שיקרו לי, לאורך כל הדרך לא נאמרה לי כל האמת, הוסתר ממני מידע. ביטלתי חצי מהצ'קים, אני לא מתכוונת לשלם יותר מ25% לאחר שזה מה שהובטח לי טלפונית ושמשטרת ישראל תתבייש בשוטרת שעובדת אצלם.
    מאחר וביטלתי כבר מחצית מסכום הצ'קים, האם אני יכולה לבטל 75% משכר הלימוד כפי שהובטח לי? האם להגיש תלונה במשטרה על גניבה ורמאות זה משהו שיכול לעזור לי? האם מכתב החתום ע"י עורך דין יכול לעזור לי? האם שווה לי להגיש תלונה נגד השוטרת ולבקש פיצוי כספי?

28 בנובמבר 2012