חוקר שזייף הודעת חשוד - פורום פלילי

שאלה חדשה
  • רועי

נשלח ע"ירועי 05:53, 8 במרץ 2013

שלום רב, הוגשה נגדי תלונה שקרית על הטרדה מאיימת, בשיתוף עם כמה אנשים בעלי אינטרס משותף עיסקי כולל עורך דין בתחכום רב.(למשל, אם התקשרת מספר פעמים הם אמרו שזה ככה חודשים והם אמרו עוד הרבה דברים מסביב) כניראה שזה עבד יופי על המשטרה כי החוקר לא פירט את חשדותיו כלל וכלל ואף לא נתן לי לחתום ולראות את העדות שהוא גבה ממני ולא ידעתי עד כמה הם שיקרו. התיק נסגר מחוסר עניין לציבור, ולצערי, עקב השקרים הרבים יתכן ואני לא יצליח להמיר זאת לחוסר אשמה. בקשתי את חומר החקירה בתקווה שאני יקבל אותו ויוכיח בקלות שהם שיקרו, להפתעתי המשטרה לא נותנת לי את חומר החקירה אלא רק את "הודעת חשוד" שבכלל לא ידעתי שהייתה. מסתבר, שבחוקר רשם שאלות שהוא כלל לא שואל ותשובות שלי שאני כלל לא אמרתי. הלוואי שהוא היה שואל אותי את השאלות האלו, אני עונה לו עליהם אבל אפילו לא ידעתי עד כמה הם שיקרו "מסביב". אני מדבר על 100% ממה שהוא רשם ורשם למטה - מסרב לחתום. ואילו אני בכלל זוכר שבקשתי ממני לראות את סיכום החקירה. מה עושים במצבים אלו?

השב
  • 18:57, 9 במרץ 2013

שלום
    יש להגיש ערר על עילת המעצר ולבקש שוב את מכלול חומר החקירה מפרקליטות המדינה. אם עולה מחומר מחדל חקירתי יש להתייחס לכך בערר ואפילו להתלונן במחש אם עולה חשד לפלילים.

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד משה אלון

מנהל הפורום: עו"ד משה אלון

מומחה למשפט הפלילי - עוסק במשפט הפלילי. קצין משטרה בדימוס. בוגר תואר ראשון במשפטים בהצטיינות ותואר
למידע נוסף

077-9968106 חיוג
הודעה

מעצר, מאסר, זימון לחקירה או רישום פלילי: בנושאים אלו ועוד, יעסוק פורום מקצועי זה, כמו גם בסוגיות של עבירות צווארון לבן, שוחד, הלבנת הון ובעוד סוגיות פליליות רבות ומוכרות בהן עוסקים עורכי דין פלילי לרבות עבירות מיתה, מין, סמים, רכוש ותקיפה בנשק חם/קר.