בעילה אסורה - פורום פלילי

שאלה חדשה
 • דניאל

  נשלח ע"ידניאל 18:35, 11 במרץ 2013

  שלום רציתי לשאול כמה שאלות בעניין בעילה אסורה 1-במידה ובגיר בן 21 קיים יחסי מין עם קטינה שמלאו לה 16 ואין את המצבים של יחסי תלות מרות חינוך השגחה והבטחת שווא לנישואים האם ישנה כאן עבירה על החוק? 2-מדוע יש אמרה שאם לבחור מלאו 18 ולבחורה לא מלאו 18 מדובר בעבירה? 3-מהם לדוגמא יחסי תלות ויחסי מרות? 4-יש עניין שלא מצאתי עליו בחוק על הפרש 3 שנים למי זה מתיחס ובאיזה מצבים? ואיפה  זה מצויין בחוק? בחורה בת 13 ובחור בן 15, לפי 345א3 אינו תקין, אם העניין של ההפרש זה תקין? בחורה בת 14 וחצי ובחור בן 16 וחצי, לפי 346א1 (בהנחה שהם אינם נשואים) אינו תקין, אם העניין של ההפרש זה תקין? בחורה בת 15 וחצי ובחור שזה עתה מלאו לו 18, לפי 346א1 (בהנחה שהם אינם נשואים) אינו תקין, אם העניין של ההפרש זה תקין? במצב זה מהמצב הקודם הבחור בגיר, יש שינוי מבחינת החוק מכך? בתודה ושבוע טוב  

  השב
 • 15:53, 15 באפריל 2013

  שלום
  השאלה ארוכה ואתייחס באופן כללי בלבד
  תנאי בל יעבור לקיום יחסי מין הינו הסכמה כאשר החוק קובע מספר מצבים בהם גם הסכמה לכאורה אינה מתירה יחסים. למשל הסכמה של קטינה בת 14 ומטה לקיום יחסים לעולם אינה הסכמה היא והיחסים אסורים.
  לדוגמא נוספת הסכמה מתוך יחסי תלות או מרות למשל בין עובד ומעביד או מורה ותלמיד יכולה להחשב כלאו הסכמה.
  לעתים כאשר לא מתגבשים יסודות עבירת האינוס יכול ויוגש כתב אישום בגין עבירת בעילה אסורה בהסכמה שהינה עבירה קלה יותר על פי חוק.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד משה אלון

מנהל הפורום: עו"ד משה אלון

מומחה למשפט הפלילי - עוסק במשפט הפלילי. קצין משטרה בדימוס. בוגר תואר ראשון במשפטים בהצטיינות ותואר
למידע נוסף

077-9968106 חיוג
הודעה

מעצר, מאסר, זימון לחקירה או רישום פלילי: בנושאים אלו ועוד, יעסוק פורום מקצועי זה, כמו גם בסוגיות של עבירות צווארון לבן, שוחד, הלבנת הון ובעוד סוגיות פליליות רבות ומוכרות בהן עוסקים עורכי דין פלילי לרבות עבירות מיתה, מין, סמים, רכוש ותקיפה בנשק חם/קר.