הטרדה בטלפון מלפני שנה - פורום פלילי

שאלה חדשה
 • אבישג

  נשלח ע"יאבישג 12:08, 4 באוקטובר 2013

  שלום רב, לפני כשנה אחי הצעיר ממני ב-10 שנים הטריד בטלפון את חברתו לשעבר. הוא לא היה מקלל או מנבל את הפה, אלא רק היה מתקשר ומנתק, מתקשר ומנתק וחוזר חלילה. כך במשך תקופה של כמה שבועות. אותה בחורה פנתה למשטרה(כך הוא טוען, שהוא יודע בוודאות שהם פנו) ואמרה לו שהגישה תלונה. עוד באותו היום התקשרו אליו אנשים לא מזוהים(כנראה מהמשטרה..) וניסו להוציא ממנו את שמו, אך הוא לא נתן. בכל מקרה עברה מאז כשנה ותודה לאל לא הגיע אליו שום פנייה כזו או אחרת על כך שהוא יוזמן לחקירה או כל דבר אחר. שאלתי היא: האם עובדה זו מלמדת שייתכן והסיפור יסתיים ולא יפנו אליו עוד? אולי התיק נסגר מחוסר עניין לציבור או משהו כזה? והכי חשוב לנו, האם פרק זמן כזה של שקט מצד הבחורה, מעיד על כך שהכל כבר מאחורינו או שייתכן ועוד ייפנו אליו בעתיד?? תודה רבה, וסליחה על סערת הרגשות אבישג

  השב
 • 00:06, 29 באוקטובר 2013

  לאו דווקא. ההתיישנות ואופי העבירה מאפשרים למשטרה לחקור ו"להתעורר" גם עוד זמן נוסף.
  יחד עם זאת, אין ספק שלהשתהות המשטרה יהיה משקל לטובת אחיך.
  מצד שני, אל לאחיך להקל בכך ראש, כי מדובר בעבירות של הטרדה ופגיעה בפרטיות יחד עם הטרדה באמצעות מתקן בזק, וכל אלו עלולים להכתים את רישומו הפלילי.
  כצעד ראשון ניתן ללכת לתחנת משטרה ולהוציא מרשם פלילי לראות אם התיק מופיע כפתוח או סגור.
  אשמח לעמוד לשירותך, עו"ד יאיר מושיוב

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד משה אלון

מנהל הפורום: עו"ד משה אלון

מומחה למשפט הפלילי - עוסק במשפט הפלילי. קצין משטרה בדימוס. בוגר תואר ראשון במשפטים בהצטיינות ותואר
למידע נוסף

077-9968106 חיוג
הודעה

מעצר, מאסר, זימון לחקירה או רישום פלילי: בנושאים אלו ועוד, יעסוק פורום מקצועי זה, כמו גם בסוגיות של עבירות צווארון לבן, שוחד, הלבנת הון ובעוד סוגיות פליליות רבות ומוכרות בהן עוסקים עורכי דין פלילי לרבות עבירות מיתה, מין, סמים, רכוש ותקיפה בנשק חם/קר.