קנייה -מכירה - פורום פלילי

שאלה חדשה
 • אבג

  נשלח ע"יאבג 16:13, 4 באפריל 2014

  שלום רב, רציתי להתייעץ אם המעשה שעשיתי יש בו משהו פלילי/לא חוקי. יש לי בעיר שאני גרה חנות עודפים של מוצרי קוסמטיקה ובשמים במחירים מאוד נמוכים- אדגיש כי המוצרים חדשים בעלי תוקף תקין, מדבור בחנות קטנה שלא כולם מכירים אפילו בתור העיר עצמה. לפני כשנה קניתי המון בשמים כי אני מכורה אבל אז התחרטתי ומן הסתם בחנות לא מקבלים תמורת החזר כספי. יש בפייסבוק כל מיני קבוצות של קוסמטיקה ואיפור והמון המון בנות מוכרות/מחליפות שם מוצרי קוסמטיקה ובישום גם משןמשים וגם חדשים. החלטתי לפרסם את הבשמים של ומכרתי, השאלה שלי היא: קניתי בושם ב100 ומכרתי ב200 כולל דמי משלוח לאותה בחורה יצא לי כאילו הרוותי 80 שח, האם הדבר יכול להיחשב כלא חוקי? שאני קונה בחניות מסויימות ומוכרת במחיר גבוהה יותר בכל מיני קבוצות איפור למיניהן? יש סיכוי שתתעורר אם זה בעיה כל שהיא מבחינה חוקית? תודה רבה מראש על המענה.

  השב
 • 18:58, 6 באפריל 2014

  שלום מהפרטים המועטים שמסרת נראה כי ובמידה ולא יצרת מצג שוא או סוג של מרמה בכל הנוגע לפרטים שעניינם קשור למהות המוצר או טיבו, הרי שאין מדובר בעבירה פלילית. אם למשל המוצר הינו חיקוי של מוצר מקורי עלולה להתעורר בעיה פלילית בכל הנוגע לזיוף או קניין רוחני. בכל מקרה את מוזמנת לפנות אלי לייעוץ אישי במידה ותרצי להרחיב בנוגע לפרטים. בברכה, עו״ד גלית בש

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד משה אלון

מנהל הפורום: עו"ד משה אלון

מומחה למשפט הפלילי - עוסק במשפט הפלילי. קצין משטרה בדימוס. בוגר תואר ראשון במשפטים בהצטיינות ותואר
למידע נוסף

077-9968106 חיוג
הודעה

מעצר, מאסר, זימון לחקירה או רישום פלילי: בנושאים אלו ועוד, יעסוק פורום מקצועי זה, כמו גם בסוגיות של עבירות צווארון לבן, שוחד, הלבנת הון ובעוד סוגיות פליליות רבות ומוכרות בהן עוסקים עורכי דין פלילי לרבות עבירות מיתה, מין, סמים, רכוש ותקיפה בנשק חם/קר.