תחולת חוק המכר דירות על קבלן מפתח הנותן לי שרותי בנייה על מגרש שלי - פורום תביעות ליקויי בנייה

שאלה חדשה
  • יובל

נשלח ע"ייובל 08:53, 9 בנובמבר 2013

שלום רב האם החוק חל במקרה כאמור? במידה וכן, האם יש שינויים בתחולה או התנאים של החוק ממקרה שרכשתי דירה בקבלן ולא שרותי בנייה על מגרש שלי. במידה ולא, האם ניתן להחיל , בהסכם בין הצדדים, את תחולת החוק על התקשרות עם קבלן מפתח שנותן לי שרותי בנייה - והקבלן לא יתנער מכך בסופו של יום? תודה

השב
  • 09:46, 11 בנובמבר 2013

יובל שלום
    חוק המכר (דירות) לא חל על בנייה פרטית שאתה מבצע לעצמך ולמגוריך על המגרש שלך.
    כמו שציינת אין שום בעיה מבחינתך להחיל את הוראות החוק על מערכת היחסים שאתה יוצר עם הקבלן המבצע. מערכת היחסים הזאת מוגדרת בהסכם ההתקשרות ביניכם ושם הדברים צריכים לבוא לידי ביטוי.
    לשאלה אם הקבלן יתנער מהתחייבויותיו או לא אין אפשרות לתת מענה מוחלט, מענה חלקי יכול להינתן בבניית מערכת נכונה של הוראות ותמריצים בהסכם ההתקשרות.
    מומלץ בחום לערוך הסכם שכזה עם עו"ד שמתמחה בתחום.
    נשמח לעמוד לשירותך בנושא.
    בברכה
    חיים מן, עו"ד ומגשר
    02-6246777

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יואב סלומון

מנהל הפורום: עו"ד יואב סלומון

עו"ד יואב סלומון, מנהל את משרד אבניאל, סלומון ושות', עורך דין משנת 1979, בעל ניסיון רב והתמחות במשפט
למידע נוסף

053-9374435 חיוג
הודעה

פורום זה עוסק בזכויות המשפטיות ואפשרויות התביעה שיש לדיירים אל מול הקבלן בכל הקשור לליקויי בנייה הן בדירה והן ברכוש המשותף.
בפורום זה יינתן מענה ראשוני למגוון שאלות, כגון: כיצד להתנהל אל מול הקבלן טרם הגשת תביעה? כיצד תובעים? את מי יש לתבוע? לאיזה בית משפט יש להגיש את התביעה? מה השוני בין תביעת דייר עבור דירתו הפרטית לעומת תביעת נציגות הבית המשותף עבור הרכוש המשותף? ועוד נושאים רבים שבוודאי יעלו בעקבות שאלות הגולשים בפורום.