יום מסירת הדירה עפי החוזה - פורום תביעות ליקויי בנייה

שאלה חדשה
 • פלונית

  נשלח ע"יפלונית 11:15, 17 בנובמבר 2013

  יש לי שאלה. רכשתי דירה. בחוזה נרשם כי הדירה תימסר לי ב - 31.8.13. בנוסף ציין המוכר הקבלן כי מותר לו לאחר במסירת הדירה 90 יום. האם האיחור עפ"י התיקון לחוק המכר הוא מ - 31.8.13 או החל מתום 90 הימים של האיחור שנרשם בחוזה כלומר החל מ - 30.11.13 ? אודה לתשובה

  השב
 • 15:16, 17 בנובמבר 2013

  פלונית שלום
  תיקון מספר 5 לחוק קובע שיום המסירה הוא יום המסירה החוזי.
  עדיין אין פסיקה ידועה שקובעת אם יום המסירה החוזי הוא היום שהוגדר בחוזה כיום המסירה או מועד המסירה האחרון האפשרי על פי החוזה.
  הפרשנות המסתברת היא (ועניין זה כן נתמך בניתוח שעשה ביהמ"ש לחוזים אחידים בדונו בעניין הזה) - שיום המסירה החוזי שנקבע בחוק - הוא אכן היום שבו התחייב הקבלן למסור את הדירה (וזה לא כולל אורכות למינהן וחופשים שהקבלן שמר לעצמו).
  לפיכך, על פי החוק, הזכאות לפיצוי נמדדת מהיום הזה. במידה ועל פי החוזה הזכאות לפיצוי היא מאוחרת יותר (לדוגמא רק בחלוף 90 ימים, הרי שבחלוף 60 הימים הקבועים בחוק תעמוד לכם ההגנה של החוק, ובחלוף 90 ימים תוכלו לבחור בין החלופה שמציע החוק לבין חלופת הפיצוי שבהסכם - לפי הגבוה.
  בהצלחה
  חיים מן, עו"ד ומגשר
  02-6246777

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יואב סלומון

מנהל הפורום: עו"ד יואב סלומון

עו"ד יואב סלומון, מנהל את משרד אבניאל, סלומון ושות', עורך דין משנת 1979, בעל ניסיון רב והתמחות במשפט
למידע נוסף

053-9374435 חיוג
הודעה

פורום זה עוסק בזכויות המשפטיות ואפשרויות התביעה שיש לדיירים אל מול הקבלן בכל הקשור לליקויי בנייה הן בדירה והן ברכוש המשותף.
בפורום זה יינתן מענה ראשוני למגוון שאלות, כגון: כיצד להתנהל אל מול הקבלן טרם הגשת תביעה? כיצד תובעים? את מי יש לתבוע? לאיזה בית משפט יש להגיש את התביעה? מה השוני בין תביעת דייר עבור דירתו הפרטית לעומת תביעת נציגות הבית המשותף עבור הרכוש המשותף? ועוד נושאים רבים שבוודאי יעלו בעקבות שאלות הגולשים בפורום.