איחור במתן דירה חדשה - פורום תביעות ליקויי בנייה

שאלה חדשה
 • אבי צרפתי

  נשלח ע"יאבי צרפתי 08:41, 18 בדצמבר 2013

  שלום, אני רכשתי דירה חדשה מייזם כאשר את הבניין בונה חב. מהמובילות בארץ. הדירה הייתה צריכה להימסר בתאריך 30.06.2013. הדירה טרם נמסרה, אני מקבל פיצוי כספי כל חודש בהתאם לחוק החדש. האם לקבלן קיים פרק זמן מקסימלי שבו הוא חייב למסור לי את הדירה. אשמח לקבל התייחסות. בברכה.

  השב
 • 13:30, 29 בדצמבר 2013

  אבי שלום,
  המחוייבות של הקבלן היא למסור את הדירה במועד המסירה אליו התחייב על פי ההסכם.
  מכאן ואילך - הקבלן מצוי במצב של הפרה של ההתחייבות החוזית שלו. הפרה יכולה להיות קטנה ויכולה להיות יסודית ועיקרית.
  החוק והחוזה שנכרת ביניכם קובעים מה התרופות שעומדות לרשותך בכל רגע נתון.
  באופן הכללי ביותר אוכל להשיבך שמרגע שההפרה הופכת להיות יסודית ועיקרית - נוספת לך האפשרות לבקש לבטל את ההתקשרות, לקבל השבה בהתאם לדין של כל סכום ששולם על ידך ביחד עם פיצוי מוסכם או פיצוי על הנזקים שנגרמו לך בפועל בשל כך.
  מומלץ ביותר שתהיה מלווה בעו"ד שמתמחה בתחום המיקרקעין, החוזים והליטיגציה (הייצוג בהליכים משפטיים) על מנת שההליכים בהם תנקוט בעניין זה יהיו יעילים ונכונים מכל בחינה.
  בהצלחה
  חיים מן, עו"ד ומגשר
  משרד: - 02-6246777

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יואב סלומון

מנהל הפורום: עו"ד יואב סלומון

עו"ד יואב סלומון, מנהל את משרד אבניאל, סלומון ושות', עורך דין משנת 1979, בעל ניסיון רב והתמחות במשפט
למידע נוסף

053-9374435 חיוג
הודעה

פורום זה עוסק בזכויות המשפטיות ואפשרויות התביעה שיש לדיירים אל מול הקבלן בכל הקשור לליקויי בנייה הן בדירה והן ברכוש המשותף.
בפורום זה יינתן מענה ראשוני למגוון שאלות, כגון: כיצד להתנהל אל מול הקבלן טרם הגשת תביעה? כיצד תובעים? את מי יש לתבוע? לאיזה בית משפט יש להגיש את התביעה? מה השוני בין תביעת דייר עבור דירתו הפרטית לעומת תביעת נציגות הבית המשותף עבור הרכוש המשותף? ועוד נושאים רבים שבוודאי יעלו בעקבות שאלות הגולשים בפורום.