האם נישה של 45 סמ' בגובה 110 נחשבת לתחשיב הגודל במשרד - פורום תביעות ליקויי בנייה

שאלה חדשה
 • מאיר בלו

  נשלח ע"ימאיר בלו 08:39, 22 בינואר 2014

  שלום רב ! אודה על עזרתכם , רכשתי משרד בגוש דן כשחתמתי על מסמכי הרכישה התחייב היזם לספק לי משרד בגודל של 91 מטר עפ' חוק המכר . בנוסף חתמתי על תשריט כי במשרד תהיה נישה בעומק של 45 סמ' ונאמר לי שגובה הנישה תהיה 110 סמ' .(אורך המשרד אמור להיות 17.5 מטר כך שזה מהווה חלק מאד גדול במשרד . ברצוני לשאול האם עפ' חוק המכר יש לקחת בחשבון את אותה הנישה בתחשיב הכולל של ה91 מטר או לאור העובדה שמדובר בנישה נמוכה של 110 סמ' אזי היא לא תילקח בחשבון . אשמח לקבל את תשובתכם בתודה מראש מאיר בלו

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד יואב סלומון

  יואב סלומון,מנהל הפורום

  19:52, 22 בינואר 2014

  מאיר, שלום רב,
  בהנחה שחוק המכר (דירות) חל, כפי שאתה כותב, שטחים בגובה 110 ס"מ אינם נכללים בחישוב השטח. על פי החוק הקונה צריך לקבל מפרט בנוסח שנקבע בתקנות ובו מפורט גם השטח. השטח מוגדר במפרט כשטח התחום בצד החיצוני של הקירות החיצוניים, אבל מוצאים ממנו שטחים שאינם בגובה המינימאלי.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יואב סלומון

מנהל הפורום: עו"ד יואב סלומון

עו"ד יואב סלומון, מנהל את משרד אבניאל, סלומון ושות', עורך דין משנת 1979, בעל ניסיון רב והתמחות במשפט
למידע נוסף

053-9374435 חיוג
הודעה

פורום זה עוסק בזכויות המשפטיות ואפשרויות התביעה שיש לדיירים אל מול הקבלן בכל הקשור לליקויי בנייה הן בדירה והן ברכוש המשותף.
בפורום זה יינתן מענה ראשוני למגוון שאלות, כגון: כיצד להתנהל אל מול הקבלן טרם הגשת תביעה? כיצד תובעים? את מי יש לתבוע? לאיזה בית משפט יש להגיש את התביעה? מה השוני בין תביעת דייר עבור דירתו הפרטית לעומת תביעת נציגות הבית המשותף עבור הרכוש המשותף? ועוד נושאים רבים שבוודאי יעלו בעקבות שאלות הגולשים בפורום.