דירה חדשה - עובש בקירות והתקלפות צבע - פורום תביעות ליקויי בנייה

שאלה חדשה
 • עינב

  נשלח ע"יעינב 12:06, 26 בינואר 2014

  אני גרה בדירה כ - 10 חודשים,לאחרונה התחילו להיווצר כתמי עובש על המרצפות באמבטיה ועל הקירות החיצוניים של האמבטיה, בנוסף, אין שיפוע בקרבת החור של הביוב ולכן המים עומדים אם אני לא מייבשת . שאלתי: האם לחכות לבדק בית או שאני יכולה לתבוע את הקבלן?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד יואב סלומון

  יואב סלומון,מנהל הפורום

  12:15, 26 בינואר 2014

  עינב, שלום רב,
  אני מבין שהדירה נרכשה מקבלן בבית חדש. כל מקרה כדאי לחכות לבדק שמבוצע כעבור שנה מקבלת הדירה (בדרך כלל גם החוזה מחייב זאת) ולאפשר לקבלן לתקן את מה שנחוץ. אני מציע שתבדקי עם השכנים אם גם להם יש בעיות דומות ושלקראת הבדק תזמיני מהנדס מומחה לבדיקת דירות שיבדוק את הדירה וייתן לך דוח על כל הליקויים, אותו תעבירי לקבלן במסגרת הבדק. אם הקבלן לא יתקן את הנדרש יהיה מקום להגיש תביעה.
  כמובן שאם גם לשכנים יש בעיות דומות כדאי שכולם ישתפו פעולה.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יואב סלומון

מנהל הפורום: עו"ד יואב סלומון

עו"ד יואב סלומון, מנהל את משרד אבניאל, סלומון ושות', עורך דין משנת 1979, בעל ניסיון רב והתמחות במשפט
למידע נוסף

053-9374435 חיוג
הודעה

פורום זה עוסק בזכויות המשפטיות ואפשרויות התביעה שיש לדיירים אל מול הקבלן בכל הקשור לליקויי בנייה הן בדירה והן ברכוש המשותף.
בפורום זה יינתן מענה ראשוני למגוון שאלות, כגון: כיצד להתנהל אל מול הקבלן טרם הגשת תביעה? כיצד תובעים? את מי יש לתבוע? לאיזה בית משפט יש להגיש את התביעה? מה השוני בין תביעת דייר עבור דירתו הפרטית לעומת תביעת נציגות הבית המשותף עבור הרכוש המשותף? ועוד נושאים רבים שבוודאי יעלו בעקבות שאלות הגולשים בפורום.