הבניין שלנו בשלבי סוף תמ"א38.בדירה שלי בסלון חלון בודד,ובבנית המ דים.הממד של השכנים נמצא דבוק לחלון שלי.בנוסף לזה שכבר לא יהיה אויר מה אפשר לעשות )אולי להזיז את החלון .מי נושא באחריות התיקון הכרוך בכך היזם או קבלן המבצע.היזם טוען שזה יעכב את האישור - פורום תביעות ליקויי בנייה

שאלה חדשה
 • יעל

  נשלח ע"ייעל 18:29, 4 במרץ 2014

  ליקוי עקב בניה של ממד השכנים.אודה לתשובתכם המנומקת והמהירה.ת

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד יואב סלומון

  יואב סלומון,מנהל הפורום

  19:03, 4 במרץ 2014

  יעל, שלום רב,
  ממה שאת כותבת נראה שהאחריות יכולה לחול על מספר גורמים: המתכנן, היזם, הקבלן המבצע. בהנחה שהתכנון לא השתנה במהלך הביצוע יכולה גם להיטען כלפייך טענה של אחריות תורמת – שהרי אם העניין היה ברור מלכתחילה להסכמתך לפרויקט (בהנחה שהסכמת) יכולה להיות משמעות משפטית. את זקוקה לייעוץ פרטני שיתבסס על החוזים והתכניות ויתר המסמכים.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יואב סלומון

מנהל הפורום: עו"ד יואב סלומון

עו"ד יואב סלומון, מנהל את משרד אבניאל, סלומון ושות', עורך דין משנת 1979, בעל ניסיון רב והתמחות במשפט
למידע נוסף

053-9374435 חיוג
הודעה

פורום זה עוסק בזכויות המשפטיות ואפשרויות התביעה שיש לדיירים אל מול הקבלן בכל הקשור לליקויי בנייה הן בדירה והן ברכוש המשותף.
בפורום זה יינתן מענה ראשוני למגוון שאלות, כגון: כיצד להתנהל אל מול הקבלן טרם הגשת תביעה? כיצד תובעים? את מי יש לתבוע? לאיזה בית משפט יש להגיש את התביעה? מה השוני בין תביעת דייר עבור דירתו הפרטית לעומת תביעת נציגות הבית המשותף עבור הרכוש המשותף? ועוד נושאים רבים שבוודאי יעלו בעקבות שאלות הגולשים בפורום.