• 7 באפריל 2014

  ליקוי בניה ישן

  בבנין מששותף משנות הארבעים בנו קירות משותפים בין דירות בעובי מינימלי של 6 סמ במקום 20! אבל סיליקט קטנה! קיר זה מהווה הפרדה בין דירות לא רק חדרים! בעלי דירה ששפצו אותה להשכרה התקינו מתקנים על הקירות המשותפים מכשירים לחימום מים טורבו ארונות עם קדוחים בקיר בחדר שינה ! הבית של מסוגל להכיל זאת מבחענת רעש ובדוד וכן בדירות מסוימות שניסו לשפץ כל מכה גרמה לחור בקיר ופלישה לדירה שכנה!
  וזאת מעבר לכך שהחיים בלתי נסבלים שומעים כל מילה בחדר ליד! שכנה גומרת סליחה ! טלפון מצלצל! וכו שיחה רגילה בבית!
  זה מהווה קושי אמיתי! אנשים שפצו את הדירות רק אחד עשה עיבוי קיר וזה עבד טוב!הוסיף 8 סמ בלוקי גס מהצד שלו! לעומת זאת בעלי דירות להשכרה בכלל לא מעונינים לשמוע ! זה מטריד מאוד כל פתיחת דלת של ארון ביום ובלילה זה רעידת אדמה! האטמור באמבטיה זה כמו מכבש בבית! מה ניתן לעשות? יש עקאון חוקי להציג לבעלי הדירות? ממה שקראתי יש תקןשל 20 סמ אבל לא לבתים ישנים! אודה לעזרה!

  7 באפריל 2014
 • מנהל הפורום יואב סלומון 7 באפריל 2014

  ליקוי בניה ישן

  יקי, שלום רב,
  כנראה שהפתרון היחיד הוא מה שהשכן עשה – לעבות את הקיר המפריד בין דירתך לדירות השכנות בתוך הדירה שלך, או להתקין בידוד אקוסטי אחר. אין דרך לחייב את בעלי הדירות האחרות לעשות זאת בתוך דירתם. התקן הנוכחי לא חל, כמובן, על בניינים שנבנו לפני 70 שנה (וגם אם הבניין אינו לפי התקן של אז, כבר מאוחר לתבוע את הקבלן שבנה אותו...).

  7 באפריל 2014
  • 8 באפריל 2014

   ליקוי בניה ישן

   האם ניתן להחליט בתקנון בניין בעלי דירות על חובת עיבוי הקרות המשותפים? תקנון ועד בית במסגרת חוק רשם המקרקעין? שהרי תקנון מהווה עלפי חוק תחליף חוקי לחוק הכללי של ועדי בתים? מה עוד ניתן לעשות? מנזיונך? מדובר בעיקר בבעלי דירות שמשכירים אותן!!! זה לא מעניין אותם. הסובלים בעלי דירות שגרים במקום. תודה

   8 באפריל 2014
   • מנהל הפורום יואב סלומון 8 באפריל 2014

    ליקוי בניה ישן

    יקי, שלום רב,
    אי אפשר לחייב בעלי דירות לבצע עבודות או להוציא כספים כדי לשפר את מצב הבית לעומת מה שהיה בזמן שנבנה, אלא רק לשמור על מצבו כפי שהיה. לא ניתן לתקן את התקנון באופן שיחייב את המתנגדים לעשות זאת.

    8 באפריל 2014
forum moderator שלום, מה השאלה המשפטית שלך?