ליקוי בניה ישן - פורום תביעות ליקויי בנייה

שאלה חדשה
 • יקי

  נשלח ע"ייקי 03:48, 7 באפריל 2014

  בבנין מששותף משנות הארבעים בנו קירות משותפים בין דירות בעובי מינימלי של 6 סמ במקום 20! אבל סיליקט קטנה! קיר זה מהווה הפרדה בין דירות לא רק חדרים! בעלי דירה ששפצו אותה להשכרה התקינו מתקנים על הקירות המשותפים מכשירים לחימום מים טורבו ארונות עם קדוחים בקיר בחדר שינה ! הבית של מסוגל להכיל זאת מבחענת רעש ובדוד וכן בדירות מסוימות שניסו לשפץ כל מכה גרמה לחור בקיר ופלישה לדירה שכנה! וזאת מעבר לכך שהחיים בלתי נסבלים שומעים כל מילה בחדר ליד! שכנה גומרת סליחה ! טלפון מצלצל! וכו שיחה רגילה בבית! זה מהווה קושי אמיתי! אנשים שפצו את הדירות רק אחד עשה עיבוי קיר וזה עבד טוב!הוסיף 8 סמ בלוקי גס מהצד שלו! לעומת זאת בעלי דירות להשכרה בכלל לא מעונינים לשמוע ! זה מטריד מאוד כל פתיחת דלת של ארון ביום ובלילה זה רעידת אדמה! האטמור באמבטיה זה כמו מכבש בבית! מה ניתן לעשות? יש עקאון חוקי להציג לבעלי הדירות? ממה שקראתי יש תקןשל 20 סמ אבל לא לבתים ישנים! אודה לעזרה!

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד יואב סלומון

  יואב סלומון,מנהל הפורום

  10:07, 7 באפריל 2014

  יקי, שלום רב,
  כנראה שהפתרון היחיד הוא מה שהשכן עשה – לעבות את הקיר המפריד בין דירתך לדירות השכנות בתוך הדירה שלך, או להתקין בידוד אקוסטי אחר. אין דרך לחייב את בעלי הדירות האחרות לעשות זאת בתוך דירתם. התקן הנוכחי לא חל, כמובן, על בניינים שנבנו לפני 70 שנה (וגם אם הבניין אינו לפי התקן של אז, כבר מאוחר לתבוע את הקבלן שבנה אותו...).

  תגובה
 • 08:31, 8 באפריל 2014

  האם ניתן להחליט בתקנון בניין בעלי דירות על חובת עיבוי הקרות המשותפים? תקנון ועד בית במסגרת חוק רשם המקרקעין? שהרי תקנון מהווה עלפי חוק תחליף חוקי לחוק הכללי של ועדי בתים? מה עוד ניתן לעשות? מנזיונך? מדובר בעיקר בבעלי דירות שמשכירים אותן!!! זה לא מעניין אותם. הסובלים בעלי דירות שגרים במקום. תודה

  תגובה
 • מנהל הפורום:עו"ד יואב סלומון

  יואב סלומון,מנהל הפורום

  10:33, 8 באפריל 2014

  יקי, שלום רב,
  אי אפשר לחייב בעלי דירות לבצע עבודות או להוציא כספים כדי לשפר את מצב הבית לעומת מה שהיה בזמן שנבנה, אלא רק לשמור על מצבו כפי שהיה. לא ניתן לתקן את התקנון באופן שיחייב את המתנגדים לעשות זאת.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יואב סלומון

מנהל הפורום: עו"ד יואב סלומון

עו"ד יואב סלומון, מנהל את משרד אבניאל, סלומון ושות', עורך דין משנת 1979, בעל ניסיון רב והתמחות במשפט
למידע נוסף

053-9374435 חיוג
הודעה

פורום זה עוסק בזכויות המשפטיות ואפשרויות התביעה שיש לדיירים אל מול הקבלן בכל הקשור לליקויי בנייה הן בדירה והן ברכוש המשותף.
בפורום זה יינתן מענה ראשוני למגוון שאלות, כגון: כיצד להתנהל אל מול הקבלן טרם הגשת תביעה? כיצד תובעים? את מי יש לתבוע? לאיזה בית משפט יש להגיש את התביעה? מה השוני בין תביעת דייר עבור דירתו הפרטית לעומת תביעת נציגות הבית המשותף עבור הרכוש המשותף? ועוד נושאים רבים שבוודאי יעלו בעקבות שאלות הגולשים בפורום.