רכוש משותף צנרת - פורום תביעות ליקויי בנייה

שאלה חדשה
 • יורם

  נשלח ע"ייורם 08:08, 11 באפריל 2014

  עקב תקלה בצינור ביוב בין קומות הבניין צינור רחב מאסף. שנסדק וגם בעיות בין שתי קומות הוא ממוקם במרפסות פנימיות. נאלצנו להחליפו. התוצאה קדיחה מסבית של הרצפה/תקרה בהחלפה נותרנזק במקום זו היתה מעין יציקה מובנת עם הצנרת. כיוםכל טיפת מים ישר נכנסת לחיבור ומרטיבה את התקרה למטה ואז יש נזילת מים. ברור שזה מבעית הצנרת שהוחלפה! איך מתמודגים עם הבעיה? על מי האחריות? ? מבחינה משפטית זה נזק שהוכר עקב ליקוי ברכוש משותף! כלומר אף דייר לא נושא באחריות? מאחר והכל הוא תוצאת החלפת הצנור המשותף למרות שזה בתוך הדיות לכאורה!

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד יואב סלומון

  יואב סלומון,מנהל הפורום

  22:25, 15 באפריל 2014

  יורם, שלום רב,
  אם הבנתי נכון את השאלה הבעיה נוצרה מצינור ביוב המשרת מספר דירות. צינור הביוב הוא רכוש משותף של כל בעלי הדירות ולכן האחריות היא של כל בעלי הדירות ועל ועד הבית לטפל בעניין.
  חג שמח

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יואב סלומון

מנהל הפורום: עו"ד יואב סלומון

עו"ד יואב סלומון, מנהל את משרד אבניאל, סלומון ושות', עורך דין משנת 1979, בעל ניסיון רב והתמחות במשפט
למידע נוסף

053-9374435 חיוג
הודעה

פורום זה עוסק בזכויות המשפטיות ואפשרויות התביעה שיש לדיירים אל מול הקבלן בכל הקשור לליקויי בנייה הן בדירה והן ברכוש המשותף.
בפורום זה יינתן מענה ראשוני למגוון שאלות, כגון: כיצד להתנהל אל מול הקבלן טרם הגשת תביעה? כיצד תובעים? את מי יש לתבוע? לאיזה בית משפט יש להגיש את התביעה? מה השוני בין תביעת דייר עבור דירתו הפרטית לעומת תביעת נציגות הבית המשותף עבור הרכוש המשותף? ועוד נושאים רבים שבוודאי יעלו בעקבות שאלות הגולשים בפורום.