מוכר פרטי או יזם - פורום תביעות ליקויי בנייה

שאלה חדשה
 • נועם

  נשלח ע"ינועם 23:08, 25 במאי 2014

  שלום רב! לפני כאחת עשרה חודשים קנינו קוטג' מאדם שטען שהוא אדם פרטי ועל שמו רשום הבית. הבית הוצע למכירה לפני סיומו, ולאותו אדם יש חברה בעמ עם שותף, שהוא הבעלים של הדו שלנו. הם שניהם נכחו בעת חתימת החוזה. לטענתם הם מוכרים פרטיים שתכננו לעבור לבית, וברגע האחרון שינו דעתם. בבעלות שניהם בתים בהם הם מתגוררים, ובעל הדו אף ערך שיפוץ מקיף בביתו הפרטי בעת בניית הבית שלימים הפך לשלנו. בעת חתימת החוזה, אנו רצינו שהם ייקחו אחריות על רטיבות במרתף, שהייתה קיימת והם טענו כי היא רק מאחר שהמקום לא היה סגור בעת הגשמים. הם טענו שמאחר שהם מוכר פרטי, זה לא באחריותם. בסוף התפשרנו על השתתפות שלהם בעלות של 5000 שח במקרה ותהיה בעיה. כיום יש בעיית רטיבות משמעותית, שמגובה בדוח מהנדס ובמדידות אוביקטיביות, ונאמדת בעשרות אלפי שקלים. יש לבצע שיפוץ מקיף. האם הם בבחינת מוכר פרטי או בבחינת יזם? האם החוזה מבטל את חוק במכר, במידה וחל עליהם? כרגע הם מנסים להתחמק מתשלום, וטוענים כי אין זה אחריותם. יש לציין כי לדו שלנו הייתה את אותה בעיה- ושם הם ביצעו את השיפוץ, לדבריהם "לפנים משורת הדין". אשמח לתשובתך.

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד יואב סלומון

  יואב סלומון,מנהל הפורום

  10:10, 2 ביוני 2014

  נועם, שלום רב,
  לפי המידע שאתה מוסר, ייתכן בהחלט שהמוכר שלך נחשב כ"מוכר" לצורך חוק המכר (דירות), אבל יש לבדוק את כל הפרטים לפני מתן תשובה החלטית. כמובן שאם הוא נחשב כ"מוכר לפי החוק, אז הוראות החוק יחולו על רכישת הדירה והיחסים שביניכם.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יואב סלומון

מנהל הפורום: עו"ד יואב סלומון

עו"ד יואב סלומון, מנהל את משרד אבניאל, סלומון ושות', עורך דין משנת 1979, בעל ניסיון רב והתמחות במשפט
למידע נוסף

053-9374435 חיוג
הודעה

פורום זה עוסק בזכויות המשפטיות ואפשרויות התביעה שיש לדיירים אל מול הקבלן בכל הקשור לליקויי בנייה הן בדירה והן ברכוש המשותף.
בפורום זה יינתן מענה ראשוני למגוון שאלות, כגון: כיצד להתנהל אל מול הקבלן טרם הגשת תביעה? כיצד תובעים? את מי יש לתבוע? לאיזה בית משפט יש להגיש את התביעה? מה השוני בין תביעת דייר עבור דירתו הפרטית לעומת תביעת נציגות הבית המשותף עבור הרכוש המשותף? ועוד נושאים רבים שבוודאי יעלו בעקבות שאלות הגולשים בפורום.