תצורת לובי-תיקון דחוף - פורום תביעות ליקויי בנייה

שאלה חדשה
 • אלי

  נשלח ע"יאלי 09:45, 11 ביוני 2014

  נכנסנו לבניין המשותף לפני כשנתיים והסתבר שהקבלן הכין הפתעה: כל חיפוי קירות הלובי עם שליכט גס (למי שמכיר) כ,שרצועות ישרות ומקבילות של לוחות עץ עליהם. די נדיר לראות כזה לובי. גם הריצוף שם במרצפות מאד לא אסטטיות ובעייתיות. הקבלן נתלה בסעיף בחוזה שמאפשר שיקול דעת אדריכלו. לטענתו זה עניין של טעם. השאלה היא: לפי סעיף 4 ב לחוק המכר דירות מותר תיקון עצמי רק של דחוף. המו"מ עם הקבלן נמשך כבר שנתיים לשווא והוא מוכן לפטור עצמו מהעניין עבור סכום סימלי יחסית. הלובי מציק מאד לכולם וזוכה להערות אירוניות עי כל המבקר בבניין. האם יש פסקי דין המצדיקים בכל זאת תיקון עצמי של נציגות הדיירים בנסיבות דומות? אפשר בבקשה שמות/מספרים? תודה

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד יואב סלומון

  יואב סלומון,מנהל הפורום

  11:54, 11 ביוני 2014

  אלי, שלום רב,
  סעיף 4 ב (א) לחוק המכר דירות קובע שעליכם לתת לקבלן הזדמנות נאותה לתקנה. אם הוא מסרב לתקן אתם רשאים לתקן בעצמכם ולתבוע את העלות. כמובן שבית המשפט יצטרך להחליט אם אכן מדובר בליקוי.
  סעיף 4 ב (ב) אליו אתה כנראה מתייחס קובע מתי הקונה רשאי לתקן בעצמו בלי לתת למוכר "הזדמנות נאותה" לתקן קודם. במקרה שלכם, כפי שאתה מתאר אותו, נתתם לקבלן הזדמנות והוא מסרב לתקן (כי לטענתו אין ליקוי). לכן אתם רשאים לתקן ולתבוע את העלויות.
  על כל פנים, תדאגו שיהיה תיעוד בכתב של דרישותיכם מהקבלן.

  תגובה
 • 12:01, 11 ביוני 2014

  האם זהו סעיף מקפח להשאיר כאמור שיקול דעת אדריכלי (איך ייראה לבסוף הלובי)?
  שוב -האם היו תקדימים בעניין מאד ספציפי שכזה?
  תודה

  תגובה
 • 12:48, 11 ביוני 2014

  האמנם יש בחוק לאקונה שאינה מחייבת לפרט במפרט איך בדיוק ייראה הרכוש המשותף?

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יואב סלומון

מנהל הפורום: עו"ד יואב סלומון

עו"ד יואב סלומון, מנהל את משרד אבניאל, סלומון ושות', עורך דין משנת 1979, בעל ניסיון רב והתמחות במשפט
למידע נוסף

053-9374435 חיוג
הודעה

פורום זה עוסק בזכויות המשפטיות ואפשרויות התביעה שיש לדיירים אל מול הקבלן בכל הקשור לליקויי בנייה הן בדירה והן ברכוש המשותף.
בפורום זה יינתן מענה ראשוני למגוון שאלות, כגון: כיצד להתנהל אל מול הקבלן טרם הגשת תביעה? כיצד תובעים? את מי יש לתבוע? לאיזה בית משפט יש להגיש את התביעה? מה השוני בין תביעת דייר עבור דירתו הפרטית לעומת תביעת נציגות הבית המשותף עבור הרכוש המשותף? ועוד נושאים רבים שבוודאי יעלו בעקבות שאלות הגולשים בפורום.