עזרה דחופה עם בעיית סטייה מתוכנית מקורית - פורום תביעות ליקויי בנייה

שאלה חדשה
 • אורי

  נשלח ע"יאורי 15:34, 30 באוגוסט 2014

  רכשתי דירה בה יש סטייה של גודל קיר מאוד משמעותי. מדובר על קיר היציאה מהסלון למרפסת,,,,הוא מופיע בתוכנית בנייה כך שבחלק של גב הסלון הוא יהיה 220 ס"מ עד מרכז החלון לטובת סלון ר' או סלון עם שזלונג כמו שאנחנו הזמנו לפי המידה שקיבלנו(הזמנו לפי 210 ס"מ) בפועל אורך הקיר הוא 180 סמ עד מרכז חלון. מה שאומר שהשזלונג יסגור כמעט חצי מהחלון יציאה למרפסת(לא מקובל בעליל מבחינתנו).סטייה מאוד רצינית למרות שלא נשמע הרבה. גודל הסלון לא נפגע אבל עיצובו נפגע מאוד. הדירה עדיין לא נמסרה לידינו אבל היא בנויה ואמורה להימסר לידינו בעוד חצי שנה. האם אני יכול לחייב את הקבלן להיצמד לתוכנית ולשבור את הקיר ולבנות אותו מחדש או מה אני יכול לעשות? חשוב לציין שאין שום קורת תמיכה על הקיר הזה מלבד פינותיו שלא קשורות לבעייה התכנונית.

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד יואב סלומון

  יואב סלומון,מנהל הפורום

  23:09, 2 בספטמבר 2014

  אורי, שלום רב,
  אתה רשאי לעמוד על זכותך לקבל את הדירה על פי התכנון המקורי, גם אם מדובר על הריסת הקיר ובנייתו מחדש. רצוי שאם אתה עושה שאת תתעד את דרישותיך בכתב ותקבל אישור על מסירתן לקבלן. אם הקבלן לא ייענה לדרישתך הדרך הפתוחה בפניך היא תביעה לפיצוי על הנזקים שייגרמו לך (למשל, ההוצאות של הריסה ותיקון אחרי שתקבל את הדירה כולל כל ההוצאות הנלוות ופיצוי על אי הנוחות שתיגרם לך).

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יואב סלומון

מנהל הפורום: עו"ד יואב סלומון

עו"ד יואב סלומון, מנהל את משרד אבניאל, סלומון ושות', עורך דין משנת 1979, בעל ניסיון רב והתמחות במשפט
למידע נוסף

053-9374435 חיוג
הודעה

פורום זה עוסק בזכויות המשפטיות ואפשרויות התביעה שיש לדיירים אל מול הקבלן בכל הקשור לליקויי בנייה הן בדירה והן ברכוש המשותף.
בפורום זה יינתן מענה ראשוני למגוון שאלות, כגון: כיצד להתנהל אל מול הקבלן טרם הגשת תביעה? כיצד תובעים? את מי יש לתבוע? לאיזה בית משפט יש להגיש את התביעה? מה השוני בין תביעת דייר עבור דירתו הפרטית לעומת תביעת נציגות הבית המשותף עבור הרכוש המשותף? ועוד נושאים רבים שבוודאי יעלו בעקבות שאלות הגולשים בפורום.