רטיבות בדירה חדשה - פורום תביעות ליקויי בנייה

שאלה חדשה
 • גנאדי

  נשלח ע"יגנאדי 19:43, 19 בספטמבר 2014

  שלום רב, קניתי דירה חדשה, אספר קצת מה כבר עברתי, במהלך בניית הדירה, היא הייתה מוצפת לגמרי, עקב תקלה בצנרת בקומות עליונות. בעקבות זה אחרי שכבר קיבלנו את המפתחות, גילינו עובש ופטריה בחדרי אמבטיה, ואחרי שהיה ויכוח ממושך עם הקבלן וחברת הבניה, שכנענו אותם להרים את כל המרצפות ואני לא אגזים אם אגיד שהם היו מוצפות, הם טיפלו גם בזה מתי שאנחנו כבר היינו בדירה. כעת הבעיה שאנחנו רואים כתמי רטיבות כמעט בכל החדרים והיא מגיעה מדירה שבקומה מעל, התברר שהיא מוצפת כולה. מבטיחים לנו שיטפלו בזה אחרי החגים, אבל אנחנו רואים שהבעיה מחמירה בצורה מאוד ניכרת. אשמח לדעת כיצד אנחנו יכולים לפעול, האם ניתן לתבוע את החברת בנייה? תודה רבה ושנה טובה.

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד יואב סלומון

  יואב סלומון,מנהל הפורום

  09:09, 23 בספטמבר 2014

  גנאדי, שלום רב,
  לפי דבריך כנראה שיש לכם עילת תביעה אבל אתה צריך לפעול נכון כדי שכשהעניין יגיע לבית המשפט תוכל להוכיח שהאחריות היא על חברת הבניה. אתה צריך לקבל חוות דעת ממומחה שיבדוק את הדירה עכשיו (לפני שמתבצעים תיקונים), יתעד את המצב, יתייחס לסיבות שגרמו לרטיבות, ויקבע מה צריך לעשות לתיקון. אז תעביר את חוות הדעת לקבלן ותדרוש שיתקן. אם הוא לא יתקן או אם התיקון שהוא יעשה לא יצלח, ייתכן שתצטרך לבצע תיקון בעצמך ולתבוע את הקבלן לפיצוי כספי. על כל פנים, קבלת חוות דעת מקצועית כעת היא חשובה מאוד.
  שנה טובה

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יואב סלומון

מנהל הפורום: עו"ד יואב סלומון

עו"ד יואב סלומון, מנהל את משרד אבניאל, סלומון ושות', עורך דין משנת 1979, בעל ניסיון רב והתמחות במשפט
למידע נוסף

053-9374435 חיוג
הודעה

פורום זה עוסק בזכויות המשפטיות ואפשרויות התביעה שיש לדיירים אל מול הקבלן בכל הקשור לליקויי בנייה הן בדירה והן ברכוש המשותף.
בפורום זה יינתן מענה ראשוני למגוון שאלות, כגון: כיצד להתנהל אל מול הקבלן טרם הגשת תביעה? כיצד תובעים? את מי יש לתבוע? לאיזה בית משפט יש להגיש את התביעה? מה השוני בין תביעת דייר עבור דירתו הפרטית לעומת תביעת נציגות הבית המשותף עבור הרכוש המשותף? ועוד נושאים רבים שבוודאי יעלו בעקבות שאלות הגולשים בפורום.