רכישת חלון לבית שבנייתו לא הושלמה - פורום תביעות ליקויי בנייה

שאלה חדשה
  • גיא

נשלח ע"יגיא 09:14, 1 באוקטובר 2014

שלום רב, רכשתי לפני כשלוש שנים חלון לבית שהיה בבנייה. הלך הבנייה הוקפא והחלון לבקשתי אינו סופק (כי לא התקדמה הבנייה עקב ליקויים). מחצית מהסכום על החלון שולם מראש והחצי השני היה אמור להיות משולם לאחר אספקתו והתקנתו של החלון. (מחירו המלא הוא 4500 ש"ח). האם אני זכאי לבטל כעת את העיסקה ולקבל החזר מלא או חלקי (וכמה) ? אציין שהחלון לא נבנה למידות שלי ספציפית אלא מדובר בחלון מוכן מראש בגודל סטנדרטי מטעם היצרן בחו"ל - ולא סביר שהוזמן מחו"ל במיוחד (כי היו כאלו במלאי בארץ, וגם הליך הבנייה עוד היה רחוק מסיום, ומן הסתם במעמד הקנייה לא נקבע תאריך לאספקה והתקנה). בתודה.

השב
  • מנהל הפורום:עו"ד יואב סלומון

יואב סלומון,מנהל הפורום

09:23, 1 באוקטובר 2014

גיא, שלום רב,
    שאלתך אינה בתחום הנושא של פורום זה, אבל בכל אופן אענה עליה: התשובה תלויה בתנאי החוזה שבינך לבין ספק החלון. אני מניח שיש לך טופס הזמנה, עליו מפורטים תנאיה, ושם עשויה להיות התייחסות לנושא ביטול ההזמנה. בהנחה שאין התייחסות לנושא זה, ובהנחה שלספק החלון אין קשר להפסקת הבנייה, אין לך זכות משפטית לבטל את ההזמנה, אך בכך אופן הייתי ממליץ לך לפנות לספק ולנסות לבטל את ההזמנה בהסכמה.

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יואב סלומון

מנהל הפורום: עו"ד יואב סלומון

עו"ד יואב סלומון, מנהל את משרד אבניאל, סלומון ושות', עורך דין משנת 1979, בעל ניסיון רב והתמחות במשפט
למידע נוסף

053-9374435 חיוג
הודעה

פורום זה עוסק בזכויות המשפטיות ואפשרויות התביעה שיש לדיירים אל מול הקבלן בכל הקשור לליקויי בנייה הן בדירה והן ברכוש המשותף.
בפורום זה יינתן מענה ראשוני למגוון שאלות, כגון: כיצד להתנהל אל מול הקבלן טרם הגשת תביעה? כיצד תובעים? את מי יש לתבוע? לאיזה בית משפט יש להגיש את התביעה? מה השוני בין תביעת דייר עבור דירתו הפרטית לעומת תביעת נציגות הבית המשותף עבור הרכוש המשותף? ועוד נושאים רבים שבוודאי יעלו בעקבות שאלות הגולשים בפורום.