רטיבות בדירה חדשה - פורום תביעות ליקויי בנייה

שאלה חדשה
 • ירון גולדשטיין

  נשלח ע"יירון גולדשטיין 15:25, 25 באוגוסט 2012

  בסוף יוני 2011 קיבלנו את החזקה בדירתנו החדשה. לפני הכניסה לדירה ולפני חתימת החוזה ביקשנו מנציג הקבלן להוציא את 2 האמבטיות מאחר ואיתנו מתגוררת ביתה של זוגתי שהינה נכה ואינה יכולה להכנס לאמבטיה. נציג הקבלן סירב באומרו שאינם מבצעים עבודות עוד בבניין. על כן לאחר קבלת החזקה בדירה הכנסנו קבלן שיפוצים על מנת לבצע את הוצאת האמבטיות. ( בתשלום מלא) זמן קצר לאחר שנכנסנו להתגורר בדירה התגלתה רטיבות במספר מקומות בדירה שחלקם קירות שגובלים בחדרי האמבטיה וחלקם רחוקים מהם, כמו בסלון ובמרפסת. פנינו בכתב לקבלן והוא טוען כי קבלן השיפוצים אשם ברטיבות אך אין לו הסבר לרטיבות בסלון ובמרפסת. פנינו לקבלן השיפוצים והוא כמובן טוען כי איננו אשם. הצלחתי להפגיש את נציג החברה הבונה עם קבלן השיפוצים בדירה ולאחר דין ודברים ביניהם נאמרו דברים שניתן היה להבינם כלקיחת אחריות של הקבלן הבונה. מאז עברו 3 חודשים ומספר מכתבים וטלפונים אך הקבלן לא מגיע לבצע את התיקונים. החורף קרב ואני חושש מהחמרת הרטיבות . מה הצעד הבא שעלי לנקוט על מנת לגרום לקבלן לבצע סוף סוף את התיקונים ואיך אני מתמודד עם טענה אפשרית שלו שקבלן השיפוצים אשם. האם לתבוע את שניהם?

  השב
 • 20:47, 25 באוגוסט 2012

  ירון שלום,
  לפני הגשת התביעה, אני ממליץ שתיעזר במומחה/ מהנדס/ מומחה איטום שיבדוק את מקור הרטיבות ויקבע מי הגורם לנזק.
  במידה והמומחה מטעמך יקבע באופן חד משמעי מי הגורם אז יהא עליך לתבוע אותו.
  במידה והבדיקה של אותו גורם לא תהיה חד משמעית יהא עליך לתבוע את שני הקבלנים.
  במקרה זה ככל הנראה בית המשפט ימנה מומחה מטעמו שיקבע מי הגורם לנזק.
  (כמובן שבטרם נקיטת פעולה כלשהי מומלץ להתייעץ עם עו"ד)

  בברכה,

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יואב סלומון

מנהל הפורום: עו"ד יואב סלומון

עו"ד יואב סלומון, מנהל את משרד אבניאל, סלומון ושות', עורך דין משנת 1979, בעל ניסיון רב והתמחות במשפט
למידע נוסף

053-9374435 חיוג
הודעה

פורום זה עוסק בזכויות המשפטיות ואפשרויות התביעה שיש לדיירים אל מול הקבלן בכל הקשור לליקויי בנייה הן בדירה והן ברכוש המשותף.
בפורום זה יינתן מענה ראשוני למגוון שאלות, כגון: כיצד להתנהל אל מול הקבלן טרם הגשת תביעה? כיצד תובעים? את מי יש לתבוע? לאיזה בית משפט יש להגיש את התביעה? מה השוני בין תביעת דייר עבור דירתו הפרטית לעומת תביעת נציגות הבית המשותף עבור הרכוש המשותף? ועוד נושאים רבים שבוודאי יעלו בעקבות שאלות הגולשים בפורום.