רשלנות בניה וחיבור דירות חדשות לצנרת ישנה - פורום תביעות ליקויי בנייה

שאלה חדשה
 • אלין

  נשלח ע"יאלין 16:45, 16 בינואר 2015

  שלום רב, עשו לנו תמ״א 38 בבניין, בחוזה היה רשום שהדירות החדשות יחוברו לצנרת חדשה, אך לאחר שנוצרו אצלי בבית סתימות בביוב והצפות בלתי פוסקות, פניתי לקבלן וליזם ונדחתי בטענה שאין קשר בייני לבין הדירות החדשות. הזמנתי אינסטלטור מטעמי, הוא שבר את השרותים ופתח את הצנרת וגילה שהצנרת של מי דלוחין של השכנים החדשים אכן כן מחוברים לצנרת שלנו. כמו כן, גילינו שביטלו את הנשם, ומכאן נבע הריח הרע שהיה לנו בזמן הבניה. הסתימה נגרמה בזמן הבניה ע״י זריקת חומרים לצינור, קבלן משני שעבד כאן, עזר לנו להוציא את האבנים והחול מהשירותים שלנו. האם יש כאן עילה לתביעה? והאם זו צריכה להיות תביעה יצוגית של כל הבניין? כי אני נפגעתי הכי הרבה בגלל שאני בקומה העליונה ובנו מעלי. תודה.

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד יואב סלומון

  יואב סלומון,מנהל הפורום

  14:29, 19 בינואר 2015

  אלין, שלום רב,
  אם הקבלן או היזם התחייבו כלפייך שהדירות החדשות יחוברו לצנרת חדשה, זכותך לאכוף עליהם את התחייבותם. אם כבר תובעים, אפשר לתבוע גם את הנזק הכספי שנגרם (אני מניח שהוא לא מצדיק תביעה בפני עצמה).
  דברים ספציפיים יותר אפשר לומר רק לאחר בדיקת החוזה והעובדות – את מוזמנת לייעוץ אישי.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יואב סלומון

מנהל הפורום: עו"ד יואב סלומון

עו"ד יואב סלומון, מנהל את משרד אבניאל, סלומון ושות', עורך דין משנת 1979, בעל ניסיון רב והתמחות במשפט
למידע נוסף

053-9374435 חיוג
הודעה

פורום זה עוסק בזכויות המשפטיות ואפשרויות התביעה שיש לדיירים אל מול הקבלן בכל הקשור לליקויי בנייה הן בדירה והן ברכוש המשותף.
בפורום זה יינתן מענה ראשוני למגוון שאלות, כגון: כיצד להתנהל אל מול הקבלן טרם הגשת תביעה? כיצד תובעים? את מי יש לתבוע? לאיזה בית משפט יש להגיש את התביעה? מה השוני בין תביעת דייר עבור דירתו הפרטית לעומת תביעת נציגות הבית המשותף עבור הרכוש המשותף? ועוד נושאים רבים שבוודאי יעלו בעקבות שאלות הגולשים בפורום.