האדם שבנה לי את הבית הציג עצמו כקבלן והוא לא - פורום תביעות ליקויי בנייה

שאלה חדשה
 • דרור

  נשלח ע"ידרור 16:25, 31 בינואר 2015

  קבלן בשם דניאל כנען מחיפה הציע לי עבודה והבטיח שהוא קבלן רשום, בקיצור אחרי דין ודברים לקחתי אותו לעבודה. בשלב הגמר ראיתי שהוא לא יודע לעבוד ואין לו אנשי מקצוע. כל מה שהוא עשה היה גרוע, לא נכון מקצועית וחלק גם לא לפי תקני בנייה והחלטתי לזרוק אותו. עשיתי בדק בית בחברת ביקורת מבנים ויש לי הערכת נזק. אין לי אפילו חלון אלומיניום אחד תקין בכל הבית, נזילות וחדירת רטיבות דרך הרצפה והקירות והחלונות כמובן, ועוד כמה דברים. האם אני יכול לתבוע אותו אישית או את החברה שלו?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד יואב סלומון

  יואב סלומון,מנהל הפורום

  19:54, 31 בינואר 2015

  דרור, שלום רב,
  לצורך התשובה אני מניח שהחוזה שלך הוא עם החברה ולא עם הקבלן אישית. אם הוא הציג את עצמו או החברה כקבלן רשום והוא אינו קבלן רשום – יש לך עילת תביעה אישית נגדו. תיתכן תביעה אישית נגד מנהל החברה אם הוא לא פיקח על עבודות החברה. כמובן שתשובה ספציפית יכולה להינתן רק לאחר בדיקת החוזה וחוות הדעת.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יואב סלומון

מנהל הפורום: עו"ד יואב סלומון

עו"ד יואב סלומון, מנהל את משרד אבניאל, סלומון ושות', עורך דין משנת 1979, בעל ניסיון רב והתמחות במשפט
למידע נוסף

053-9374435 חיוג
הודעה

פורום זה עוסק בזכויות המשפטיות ואפשרויות התביעה שיש לדיירים אל מול הקבלן בכל הקשור לליקויי בנייה הן בדירה והן ברכוש המשותף.
בפורום זה יינתן מענה ראשוני למגוון שאלות, כגון: כיצד להתנהל אל מול הקבלן טרם הגשת תביעה? כיצד תובעים? את מי יש לתבוע? לאיזה בית משפט יש להגיש את התביעה? מה השוני בין תביעת דייר עבור דירתו הפרטית לעומת תביעת נציגות הבית המשותף עבור הרכוש המשותף? ועוד נושאים רבים שבוודאי יעלו בעקבות שאלות הגולשים בפורום.