נזילה מהגג במרפסת סוכה - פורום תביעות ליקויי בנייה

שאלה חדשה
 • קותי

  נשלח ע"יקותי 10:03, 15 בפברואר 2015

  קניתי דירה לפני כשנתיים הדירה נמסרה באיחור של מעל 3 חודשים . לאחר שנכנסתי לדירה התגלו ליקויים באיטום של גג מרפסת הסוכה בימי גשם חודרים מי גשמים לבית. דיברתי כמה פעמים עם הקבלן והוא ניסה לסדר את זה אך ללא הצלחה . הקבלן מסכים לסגור את המרפסת בבטון בלבד ואינו מסכים להמשיך לטפל בבעיה עצמה ולהחליף את הגגון . בבדיקת איש מקצוע נאמר לי שהדרך היחידה לטפל בזה היא ע"י החלפת הגגון והקבלן לא מסכים להחליף. מה עליי לעשות ? תודה

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד יואב סלומון

  יואב סלומון,מנהל הפורום

  12:41, 18 בפברואר 2015

  קותי, שלום רב,
  חובתו של הקבלן לתת לך דירה ללא ליקויים לפי החוזה והתכניות, ולכן חובתו לתקן את איטום הגג באופן שלא יהיו נזילות וחדירות מים. אם הקבלן מסרב לתקן יש לך שתי אפשרויות פעולה: תיקון שאתה תבצע ואז תתבע ממנו את העלויות, או תביעה לבית המשפט שיורה לו לתקן.
  בכל מקרה, כדאי שתתייעץ עם עורך דין מומחה בתחום לפני שאתה מתחיל לפעול, ושתקבל ליווי משפטי להליך מתחילתו.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יואב סלומון

מנהל הפורום: עו"ד יואב סלומון

עו"ד יואב סלומון, מנהל את משרד אבניאל, סלומון ושות', עורך דין משנת 1979, בעל ניסיון רב והתמחות במשפט
למידע נוסף

053-9374435 חיוג
הודעה

פורום זה עוסק בזכויות המשפטיות ואפשרויות התביעה שיש לדיירים אל מול הקבלן בכל הקשור לליקויי בנייה הן בדירה והן ברכוש המשותף.
בפורום זה יינתן מענה ראשוני למגוון שאלות, כגון: כיצד להתנהל אל מול הקבלן טרם הגשת תביעה? כיצד תובעים? את מי יש לתבוע? לאיזה בית משפט יש להגיש את התביעה? מה השוני בין תביעת דייר עבור דירתו הפרטית לעומת תביעת נציגות הבית המשותף עבור הרכוש המשותף? ועוד נושאים רבים שבוודאי יעלו בעקבות שאלות הגולשים בפורום.