חריגה במגרש - פורום תביעות ליקויי בנייה

שאלה חדשה
 • שני

  נשלח ע"ישני 16:13, 17 בפברואר 2015

  יש בבעלותי מגרש בירושלים. לאחר בניית השלד התברר שסטו אל המגרש של השכן כמטר 40 ..יש לציין כי הסטייה היא לא ישרה. לאור זאת,ביטלתי צ'קים שמיועדים לתשלום לקבלן. והפסקנו את העבודה במגרש. מה עליי לעשות? אודה לתשובתך.

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד יואב סלומון

  יואב סלומון,מנהל הפורום

  12:34, 18 בפברואר 2015

  שני, שלום רב,
  יש פה בעיה לא פשוטה, כי יכול להיות מצב שלא תהיה ברירה אלא להרוס חלק ממה שנבנה.
  כמובן שאם הקבלן אחראי לטעות, חובתו לפצות אתכם על כל הנזקים. לעומת זאת, אם הוא בנה לפי הוראות מודד ולא סטה מהן – המודד אחראי לטעות ולא הקבלן (אלא אם המודד נשכר על ידי הקבלן). הייתי מציע לשתף את השכן ולראות אם ניתן להגיע אתו לפתרון מוסכם שיצמצם את הנזק וההוצאות שלכם.
  על כל פנים, כדאי לכם מאוד להיות מלווים בייעוץ משפטי צמוד כי הבעיה מורכבת ולכל פעולה - ואפילו לכל אמירה - יכולות להיות השלכות שלכם יהיה קשה לראותן.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יואב סלומון

מנהל הפורום: עו"ד יואב סלומון

עו"ד יואב סלומון, מנהל את משרד אבניאל, סלומון ושות', עורך דין משנת 1979, בעל ניסיון רב והתמחות במשפט
למידע נוסף

053-9374435 חיוג
הודעה

פורום זה עוסק בזכויות המשפטיות ואפשרויות התביעה שיש לדיירים אל מול הקבלן בכל הקשור לליקויי בנייה הן בדירה והן ברכוש המשותף.
בפורום זה יינתן מענה ראשוני למגוון שאלות, כגון: כיצד להתנהל אל מול הקבלן טרם הגשת תביעה? כיצד תובעים? את מי יש לתבוע? לאיזה בית משפט יש להגיש את התביעה? מה השוני בין תביעת דייר עבור דירתו הפרטית לעומת תביעת נציגות הבית המשותף עבור הרכוש המשותף? ועוד נושאים רבים שבוודאי יעלו בעקבות שאלות הגולשים בפורום.