• 1 באוקטובר 2015

התנגדות של הקבלן לבדק בית

היי אנו רכשנו דירה חדשה מקבלן וברצוננו לבצע בדק בית במעמד בפרוטוקול הראשוני של קבלת המפתח
    וזה לאחר שראינו את כמות הליקויים שקיימים בדירות של הבנינים שלידנו והדירים שם אמרו לנו שמומלץ לנו לבצע זאת
    שגם הם מאותו הפרויקט של אותו הקבלן והם נכנסו 3-4 חודשים לפננו
    הקבלן לא מוכן לאפשר לי להביא את הבדק בית ואינני מבין מדוע הרי אני משלם על הבדיקה בשביל השקט הנפשי שלי
    הוא מתעקש שאנו נחתום על הדירה ואז נעשה את הבדיקה
    המוזר הוא שלחלק מהדיירים שכבר נכנסו הוא אפשר את הבדק בית במעמד קבלת המפתח
    אבקש את עצתך בנושא

1 באוקטובר 2015
  • מנהל הפורום יואב סלומון 6 באוקטובר 2015

אביב, שלום רב,
    אני מציע לך לעמוד על דרישתך להביא מומחה מטעמך לבדיקת הבית במעמד הפרוטוקול הראשוני של קבלת המפתח, וגם למסור לקבלן את הדרישה בכתב (כמובן שכדאי שתשמור אצלך העתק, רצוי עם חותמת "התקבל" של משרד הקבלן).
    אם הקבלן מסרב – כדאי לקבל ייעוץ פרטני ואולי לשלוח לו מכתב מעו"ד. אם הקבלן מסרב לדרישה כזו, סביר שיהיו עוד מחלוקות ותזדקקו לעו"ד בהמשך הדרך ואז כדאי לקבל את הייעוץ כבר בהתחלה.

6 באוקטובר 2015
    • 6 באוקטובר 2015

יואב תודה על ההתייחסות
      לאחר פגישה עם נציג היזם הוא מסכים להכניס בדק בית ביום הפרוטוקול הראשוני
      אך אומר לנו שהוא רוצה שנחתום באותו היום על קבלת הדיה וזה לאחר שנראה שאין ליקויי בטיחות בלבד ולא נמתין עד לדוח מסודר של מהנדס הבניה מטעמי
      שלחתי לו במיל את התנגדותי לנושא
      שאלתי האם פעלתי נכון בנושא ?
      והאם אני כותב בפרוטוקול ליד החתימה שזה כפוף לדוח בדק בית זה גם בסדר
      או שעדיף להישאר בעמדתי ולא לקבל את הדירה לפני דוח מסודר ?

6 באוקטובר 2015
      • מנהל הפורום יואב סלומון 6 באוקטובר 2015

אביב, שלום רב,
        קשה לענות על שאלתך בלי לבדוק את ההסכם ואת הפרוצדורה למסירת הדירה שנקבעה בו. על כל פנים, אם תציין בטופס מסירת הדירה שחתימתך כפופה לדוח המומחה מטעמך ולליקויים שיפורטו בו אתה שומר על זכויותיך.

6 באוקטובר 2015
שלום, מה השאלה המשפטית שלך?