חוק מכר חדש - פורום תביעות ליקויי בנייה

שאלה חדשה
 • מרק אוליצקי

  נשלח ע"ימרק אוליצקי 12:53, 6 באוקטובר 2015

  שלום רב, רכשתי דירה מהקבלן ב-05/2012 וקבלתי מפתח בחודש 06/2012. לפני מספר ימים גיליתי רטיבות באחד הקירות בו עובר צינור ניקוז של מי גשם. הרטיבות התגלתה רק עכשיו כאשר הטיח התחיל להתפורר ונוצר חור בבלוק מהרטיבות וגם ריצוף שקע במקום. פניתי לקבלן והוא טוען שתקופת בדק הסתיימה ועכשיו עלי להוכיח שחובת תיקון חלה על קבלן. האם לפי תיקון 5 לחוק מכר הבדק על רטיבות ונזילות לא אמור להיות 4 שנים? ועוד שאלה מצד חיצוני של המרפסת ישנו התקלפות של טיח ולטענת הקבלן גם על זה נגמרה שנת בדק - זה לא אמור להיות 7 שנים. האם כדאי לפנות לעורך דין ולבצע דוח בדק לפני זה? תודה רבה. מרק.

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד יואב סלומון

  יואב סלומון,מנהל הפורום

  14:51, 6 באוקטובר 2015

  מרק, שלום רב,
  במקרה שלך השאלה אם חל תיקון מס' 5 לחוק המכר תלויה במועד סיום בניית הבניין. אם בניית הבניין הסתיימה לפני אפריל 2011 התיקון לא חל, ואז תקופת הבדק על הנזילות היא שנתיים. לגבי קילופי הטיח אם הם "קילופים ניכרים" תקופת הבדק היא 7 שנים גם לפי החוק בנוסח הקודם שלו.
  על כל פנים, יש להניח כי אין קושי רב להוכיח שסיבת שני הליקויים – הנזילות מהמרזב וקילופי הטיח היא בתכנון לקוי או בעבודה לקויה או בחומרים לקויים ולכן על הקבלן לתקנם.
  אני ממליץ לצלם את המצב ולערוך דוח מומחה באשר לליקויים – זה יהיה נחוץ להתדיינות עתידית, אם תהיה וזו תהיה הדרך היחידה שלכם להוכיח את המצב אם הקבלן ינסה לתקן והתיקון לא יפתור את הבעיה.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יואב סלומון

מנהל הפורום: עו"ד יואב סלומון

עו"ד יואב סלומון, מנהל את משרד אבניאל, סלומון ושות', עורך דין משנת 1979, בעל ניסיון רב והתמחות במשפט
למידע נוסף

053-9374435 חיוג
הודעה

פורום זה עוסק בזכויות המשפטיות ואפשרויות התביעה שיש לדיירים אל מול הקבלן בכל הקשור לליקויי בנייה הן בדירה והן ברכוש המשותף.
בפורום זה יינתן מענה ראשוני למגוון שאלות, כגון: כיצד להתנהל אל מול הקבלן טרם הגשת תביעה? כיצד תובעים? את מי יש לתבוע? לאיזה בית משפט יש להגיש את התביעה? מה השוני בין תביעת דייר עבור דירתו הפרטית לעומת תביעת נציגות הבית המשותף עבור הרכוש המשותף? ועוד נושאים רבים שבוודאי יעלו בעקבות שאלות הגולשים בפורום.