אחריות קבלן למוצר/פריט ששודרג - פורום תביעות ליקויי בנייה

שאלה חדשה
 • נתוש

  נשלח ע"ינתוש 10:24, 12 בפברואר 2016

  שלום רב, רכשנו דירה מחברה בניה מוכרת שבנתה את הבנין באמצעות קבלן מוכר אף הוא. החלטנו לשדרג את המטבח (הסטנדרטי כמובן) שהחברה הציעה. בין היתר שידרגנו את כיור המטבח (מרשימת הספקים שסיפקה המוכרת). הקבלן הוא שהתקין את הכיור. הכיור הותקן ללא סיפון וכעת הן החברה והן הקבלן המבצע מתנערים מאחריותם להתקנת הסיפון. ללא סיפון גם לא ניתן לבצע חיבור של מדיח הכלים. יצויין כי במפרט הטכני מופיעה התחייבות החברה לחיבור מדיח הכלים (שלמיטב ידיעתי והבנתי אינה אפשרית ללא סיפון). על מי האחריות להתקנת הסיפון? ומי בכלל אחראי על מוצר/פריט ששודרג מתוך רשימת הספקים שהחברה הציעה? תודה מראש לעונים.

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד יואב סלומון

  יואב סלומון,מנהל הפורום

  08:23, 22 בפברואר 2016

  נתוש, שלום רב,
  שאלתך מתייחסת, למעשה, לא לאחריות על הכיור המשודרג, אלא על התקנתו. מכיוון שהקבלן הוא שביצע את התקנת הכיור הוא אחראי לטיב ההתקנה, וזאת ללא קשר לסוג הכיור.
  לגבי אחריות המוכרת – לא ניתן לענות בלי לבדוק את החוזה.
  גם שאלת האחריות על המוצר המשודרג עצמו נקבעת על פי ניסוח החוזה.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יואב סלומון

מנהל הפורום: עו"ד יואב סלומון

עו"ד יואב סלומון, מנהל את משרד אבניאל, סלומון ושות', עורך דין משנת 1979, בעל ניסיון רב והתמחות במשפט
למידע נוסף

053-9374435 חיוג
הודעה

פורום זה עוסק בזכויות המשפטיות ואפשרויות התביעה שיש לדיירים אל מול הקבלן בכל הקשור לליקויי בנייה הן בדירה והן ברכוש המשותף.
בפורום זה יינתן מענה ראשוני למגוון שאלות, כגון: כיצד להתנהל אל מול הקבלן טרם הגשת תביעה? כיצד תובעים? את מי יש לתבוע? לאיזה בית משפט יש להגיש את התביעה? מה השוני בין תביעת דייר עבור דירתו הפרטית לעומת תביעת נציגות הבית המשותף עבור הרכוש המשותף? ועוד נושאים רבים שבוודאי יעלו בעקבות שאלות הגולשים בפורום.