רטיבות בקירות - דירה חדשה טרם מסירה - פורום תביעות ליקויי בנייה

שאלה חדשה
 • אמנון

  נשלח ע"יאמנון 09:51, 28 בפברואר 2016

  רכשתי דירה מקבלן. הדירה לא נמסרה אך נמצאת יחסית בשלב מתקדם אחרי חלונות טיח וצביעת הקירות. במעקב שלי אחרי קצב התקדמות הבניה שמתי לב שאחרי גשמים מופעים כתמי רטיבות במספר מוקדים על קירות הדירה. יש לציין שאני מתכנן ארונות על הקירות האלה. התרעתי לקבלן ושלחתי צילומים אך שום דבר לא נעשה ,ואחרי כל גשם אני מבחין באותן נקודות רטיבות. אני חושש שימסרו לי את הדירה בקייץ כך שלא אוכל להבחין אם הליקוי תוקן או לא , וזה יופיע בחורף לאחר מיכן. האם יש לי מה לעשות ? לחייב את הקבלן לתקן את הליקוי לפני תום תקופת הגשמים ? תודה

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד יואב סלומון

  עו"ד יואב סלומון,מנהל הפורום

  07:58, 6 במרץ 2016

  אמנון, שלום רב,
  אני מציע שתכתוב לקבלן מכתב עם דרישה לטפל בבעיה, כדי שפנייתך תהיה מתועדת. למכתב תצרף תמונות של כתמי הרטיבות.
  אין לך אפשרות לחייב את הקבלן לטפל בבעיית הרטיבות בצורה מסוימת, וגם אם הקבלן ינסה לטפל בה לא תוכל לדעת אם הטיפול הצליח עד לעונת הגשמים הבאה. חדירת רטיבות יכולה להיות בעיה רצינית ואני מציע לך לקבל ייעוץ מקצועי (משפטי ואולי גם הנדסי) כבר בשלב זה.
  בהצלחה

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יואב סלומון

מנהל הפורום: עו"ד יואב סלומון

עו"ד יואב סלומון, מנהל את משרד אבניאל, סלומון ושות', עורך דין משנת 1979, בעל ניסיון רב והתמחות במשפט
למידע נוסף

053-9374435 חיוג
הודעה

פורום זה עוסק בזכויות המשפטיות ואפשרויות התביעה שיש לדיירים אל מול הקבלן בכל הקשור לליקויי בנייה הן בדירה והן ברכוש המשותף.
בפורום זה יינתן מענה ראשוני למגוון שאלות, כגון: כיצד להתנהל אל מול הקבלן טרם הגשת תביעה? כיצד תובעים? את מי יש לתבוע? לאיזה בית משפט יש להגיש את התביעה? מה השוני בין תביעת דייר עבור דירתו הפרטית לעומת תביעת נציגות הבית המשותף עבור הרכוש המשותף? ועוד נושאים רבים שבוודאי יעלו בעקבות שאלות הגולשים בפורום.