תביעה שנמשכת שנים-עורכת דין רשלנית ולא רצינית - פורום תביעות ליקויי בנייה

שאלה חדשה
 • רות פישמן

  נשלח ע"ירות פישמן 19:52, 1 במרץ 2016

  הבנין שבו עברתי לגור לפני כשנתיים הוא בן כתשע שנים מנהל תביעה נגד הקבלן שנמשכת שנים כמעט מיומו הראשון ללא כל התקדמות. עורכת הדין שמייצגת את הבניין בתביעה אינה עונה לטלפונים ואינה מיידעת את הדיירים שמנהלים את הנושא מטעם הבניין.לפעמים יש מידע שיש גישור ואחר כך תאריך נוסף .איש אינו מצליח לקבל תשובה ראויה והליקויים מפריעים מאד. האם יש דרך לדעת מה קורה בתיק ולהחליף עורכת דין באמצע התהליך גם ללא ידיעתה

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד יואב סלומון

  עו"ד יואב סלומון,מנהל הפורום

  08:12, 6 במרץ 2016

  רות, שלום רב,
  כל לקוח של עורך דין חופשי להחליף את עורך הדין בכל שלב. אולם, אינך יכולה להחליף את עורכת הדין ללא ידיעתה – ראשית, עליה לדעת שהיא אינה מחויבת עוד להופיע בבית המשפט, אינה מוסמכת לדבר בשמכם וכיו"ב; שנית, רצוי מאוד לקבל ממנה את התיק (בוודאי יש בתיק מסמכים שלא נמסרו לבית המשפט); שלישית, ברגע שתמסרי לבית המשפט הודעה על החלפת הייצוג היא תקבל העתק ממנה.
  יש דרך לדעת מה קורה בתיק: כל אחד מהתובעים רשאי לקבל בבת המשפט העתק מתיק בית המשפט.
  כמובן שהחלפת עורכת הדין אינה פוטרת אתכם, לכשעצמה, מתשלום שכר טרחתה.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יואב סלומון

מנהל הפורום: עו"ד יואב סלומון

עו"ד יואב סלומון, מנהל את משרד אבניאל, סלומון ושות', עורך דין משנת 1979, בעל ניסיון רב והתמחות במשפט
למידע נוסף

053-9374435 חיוג
הודעה

פורום זה עוסק בזכויות המשפטיות ואפשרויות התביעה שיש לדיירים אל מול הקבלן בכל הקשור לליקויי בנייה הן בדירה והן ברכוש המשותף.
בפורום זה יינתן מענה ראשוני למגוון שאלות, כגון: כיצד להתנהל אל מול הקבלן טרם הגשת תביעה? כיצד תובעים? את מי יש לתבוע? לאיזה בית משפט יש להגיש את התביעה? מה השוני בין תביעת דייר עבור דירתו הפרטית לעומת תביעת נציגות הבית המשותף עבור הרכוש המשותף? ועוד נושאים רבים שבוודאי יעלו בעקבות שאלות הגולשים בפורום.