תביעת מהנדס בגין טעות בתוכנית בניה - פורום תביעות ליקויי בנייה

שאלה חדשה
 • ליאת

  נשלח ע"יליאת 11:58, 4 בספטמבר 2016

  שלום, שיפצתי את ביתי ושכרתי מהנדס שיעשה תוכניות כנדרש, במטבח יש 2 עמודים תומכים שלא ניתנים להסרה, המהנדס טעה במיקום אחד העמודים-סטיה של מטר, המטבח הוזמן והורכב לפי התוכנית השגויה שביצע, דבר אשר כיער משמעותית את המראה, במידה והייתי מודעת למיקום העמוד תכנון המטבח היה משתנה בהתאם.. דבר זה גורם לי לעוגמת נפש רבה... האם ניתן לתבוע?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד יואב סלומון

  עו"ד יואב סלומון,מנהל הפורום

  13:21, 4 בספטמבר 2016

  ליאת, שלום רב,
  לפי דברייך המהנדס התרשל בהכנת התכנית וטעה במיקום אחד העמודים, וכתוצאה מכך המטבח מתוכנן לא בהתאם למיקום העמוד. בעקרון, את זכאית לתבוע נזקים שנגרמו לך כתוצאה מכך. הנזקים יכולים להיות ההוצאות שיידרשו להתאמת המטבח לעמוד הקיים (כלומר שינוי התכנון והחלפת או תיקון חלקים מהמטבח בהתאם) וגם עגמת נפש. תביאי בחשבון שפיצויים על עגמת נפש בד"כ נמוכים מאוד.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יואב סלומון

מנהל הפורום: עו"ד יואב סלומון

עו"ד יואב סלומון, מנהל את משרד אבניאל, סלומון ושות', עורך דין משנת 1979, בעל ניסיון רב והתמחות במשפט
למידע נוסף

053-9374435 חיוג
הודעה

פורום זה עוסק בזכויות המשפטיות ואפשרויות התביעה שיש לדיירים אל מול הקבלן בכל הקשור לליקויי בנייה הן בדירה והן ברכוש המשותף.
בפורום זה יינתן מענה ראשוני למגוון שאלות, כגון: כיצד להתנהל אל מול הקבלן טרם הגשת תביעה? כיצד תובעים? את מי יש לתבוע? לאיזה בית משפט יש להגיש את התביעה? מה השוני בין תביעת דייר עבור דירתו הפרטית לעומת תביעת נציגות הבית המשותף עבור הרכוש המשותף? ועוד נושאים רבים שבוודאי יעלו בעקבות שאלות הגולשים בפורום.