הקמת פרגולה - פורום תביעות ליקויי בנייה

שאלה חדשה
 • חנסל

  נשלח ע"יחנסל 12:09, 10 בנובמבר 2012

  שכן חדש בבנין משותף אשר רכש דירת קרקע וגינה פרטית הקים פרגולה הנתמכת על הקיר החיצוני של הבית המשותף וכן סביב מרפסת הדירה שמעלין בגובה 2.89מ גובה הדירות בבנין 2.60מ השכן החתים על בקשה להיתר פרגולה אך במציאות בשטח לאחר שקיבל את ההיתר הרחיב משמעותית את גודל הפרגולה שהועד אישר הפרגולה הוקמה ללא ידיעת השכנים ללא חתימתם והסכמתם.בעל הדירה מעל הפרגולה שנפגע מעצם הבניה ללא ידיעתו והסכמתו ניגש לועדה לתכנון ובניה קרית מוצקין וביקש לראות ולצלם את ההיתר ,הסתבר שההיתר לא תקין משום שלא היה חתום ע"י המורשים למרות שהקמת הפרגולה הסתיימה ,התבקש להמתין מספר ימים עד שיכשירו בדיעבד את ההיתר האם ההליך תקין?והאם היתה לשכןזכות למקם את הגג לרוחב כל הדירה שמעליו כולל המרפסת שמעל ללא הסכמת וחתימת השכן מעל, והשכנים בכלל ,ועד הבית מורשה לאפל אך ורך בניהול ואחזקה שוטפת של הבנין.

  השב
 • 14:45, 10 בנובמבר 2012

  מענין מה תהיה התשובה, אני בסקרנות לקרוא אותה. נו? :)

  תגובה
 • 10:47, 12 בנובמבר 2012

  חנסל שלום,
  מדובר בהליך תכנוני ולא בליקויי בנייה.
  לפיכך, אני ממליץ לך להפנות את שאלתך לפורום תכנון ובנייה.
  בהצלחה,

  תגובה
 • 10:41, 16 בנובמבר 2012

  הועדה המקומית לתכנון ובניה אשרה את הפרגולה הנ"ל למרות שנציג ועד הבית טען לפני מהנדס הועדה ,שחתם על בקשה להקמת פרגולה לפי בקשת השכן רק מתחת למרפסת ובהמשך פי המותר. השכן בנה פרגולה הרבה יותר גדולה ללא הסכמת וחתימת השכנים ולא מהשכן שהפרגולה תפוסה על קירות החיצונים של מרפסת דירתו וכן בהמשך כל החזית המערבית של הדירה.

  תגובה
 • 09:31, 18 בנובמבר 2012

  חנסל שלום,
  כפי שציינתי לעיל, מדובר בהליך תכנוני.
  במידה והדייר חרג מההיתר שניתן לו אזי יש לטפל בכך עם הרשות המקומית ו/או בהליך משפטי.
  אני ממליץ לך להפנות את שאלתך לפורום תכנון ובנייה.
  בהצלחה,

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יואב סלומון

מנהל הפורום: עו"ד יואב סלומון

עו"ד יואב סלומון, מנהל את משרד אבניאל, סלומון ושות', עורך דין משנת 1979, בעל ניסיון רב והתמחות במשפט
למידע נוסף

053-9374435 חיוג
הודעה

פורום זה עוסק בזכויות המשפטיות ואפשרויות התביעה שיש לדיירים אל מול הקבלן בכל הקשור לליקויי בנייה הן בדירה והן ברכוש המשותף.
בפורום זה יינתן מענה ראשוני למגוון שאלות, כגון: כיצד להתנהל אל מול הקבלן טרם הגשת תביעה? כיצד תובעים? את מי יש לתבוע? לאיזה בית משפט יש להגיש את התביעה? מה השוני בין תביעת דייר עבור דירתו הפרטית לעומת תביעת נציגות הבית המשותף עבור הרכוש המשותף? ועוד נושאים רבים שבוודאי יעלו בעקבות שאלות הגולשים בפורום.