ליקויים בעבודות נגרות - פורום תביעות ליקויי בנייה

שאלה חדשה
 • בת שבע

  נשלח ע"יבת שבע 03:39, 13 בינואר 2013

  ראשית - ניכנסתי לגור בדירה חדשה מקבלן ולא ערכתי בדיקה מקצועית מקיפה, כיום, חצי שנה אחרי אני מגלה ליקויי בניה שונים. האם ניתן עכשיו לבצע בדיקה מקצועית שתחייב את הקבלן? שנית - מה ניתן לעשות כשיש ליקויי בניה מאוד בולטים לעין בעבודת הנגרות בדירה חדשה? האם ניתן להזמין בדק בית ספציפי לנושא הנגרות, כולל ארונות קיר בחדרים?

  השב
 • 11:03, 14 בינואר 2013

  שלום רב,
  ראשית, יש להודיע כבר עכשיו בכתב לקבלן אודות ליקויי הבנייה. כמובן שללא קשר את יכולה להזמין חוות דעת הנדסית שתסקור את כל הליקויים ולשלוח את חוות הדעת לקבלן לצורך ביצוע התיקונים.
  לגבי נושא הנגרות- אם מדובר בליקויים, ראשית תבקשי מהקבלן (בכתב) שיבצע תיקון הליקויים. גם כאן באפשרותך לקבל חוות דעת לעניין הנגרות ולהעבירה לקבלן לביצוע התיקונים.
  אם מדובר בעובדה שבנושא הנגרות קיבלת מוצר אחר מזה שהובטח לך אז מדובר בטענה חוזית ולא בליקויי בנייה.

  בברכה,

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יואב סלומון

מנהל הפורום: עו"ד יואב סלומון

עו"ד יואב סלומון, מנהל את משרד אבניאל, סלומון ושות', עורך דין משנת 1979, בעל ניסיון רב והתמחות במשפט
למידע נוסף

053-9374435 חיוג
הודעה

פורום זה עוסק בזכויות המשפטיות ואפשרויות התביעה שיש לדיירים אל מול הקבלן בכל הקשור לליקויי בנייה הן בדירה והן ברכוש המשותף.
בפורום זה יינתן מענה ראשוני למגוון שאלות, כגון: כיצד להתנהל אל מול הקבלן טרם הגשת תביעה? כיצד תובעים? את מי יש לתבוע? לאיזה בית משפט יש להגיש את התביעה? מה השוני בין תביעת דייר עבור דירתו הפרטית לעומת תביעת נציגות הבית המשותף עבור הרכוש המשותף? ועוד נושאים רבים שבוודאי יעלו בעקבות שאלות הגולשים בפורום.