רטיבות בדירה מקבלן - פורום תביעות ליקויי בנייה

שאלה חדשה
 • אורלי

  נשלח ע"יאורלי 15:40, 12 בפברואר 2013

  שלום, בדירה שרכשתי מקבלן נמצאו ליקויים בקירות הדירה של רטיבות באחזוים גבוהים. אני אמורה לקבל מפתח על פי החוזה עד סוף החודש. חשוב לציין שכבר בדצמבר הסדרנו את מלוא התשלום על הדירה ועמדו למסור לנו מפתח - הבניין כבר כמעט כולו מאוכלס אך עקב הצפה של הדירה ובעיות מים רבות , הנ"ל התעכב. כעת, לאחר בדק בית עדיין מקורות רטיבות בקירות ומעט ברצפה. האם לקבל כך מפתח? האם נוכל לתבוע מהקבלן שכ"ד החל מסוף אפריל(ע"פ החוזה גרייס של חודשיים) ולדרוש ייבוש מלא?

  השב
 • 10:47, 17 בפברואר 2013

  אורלי שלום,
  מומלץ כבר עכשיו לפנות לקבלן בכתב ותוך תיעוד הפנייה אודות הליקויים הקשים. בדר"כ מומלץ לקבל מפתח ורק אח"כ לתבוע מכיוון שרק במקרים קיצוניים כאשר לא ניתן להתגורר בדירה ניתן לסרב.
  בברכה,

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יואב סלומון

מנהל הפורום: עו"ד יואב סלומון

עו"ד יואב סלומון, מנהל את משרד אבניאל, סלומון ושות', עורך דין משנת 1979, בעל ניסיון רב והתמחות במשפט
למידע נוסף

053-9374435 חיוג
הודעה

פורום זה עוסק בזכויות המשפטיות ואפשרויות התביעה שיש לדיירים אל מול הקבלן בכל הקשור לליקויי בנייה הן בדירה והן ברכוש המשותף.
בפורום זה יינתן מענה ראשוני למגוון שאלות, כגון: כיצד להתנהל אל מול הקבלן טרם הגשת תביעה? כיצד תובעים? את מי יש לתבוע? לאיזה בית משפט יש להגיש את התביעה? מה השוני בין תביעת דייר עבור דירתו הפרטית לעומת תביעת נציגות הבית המשותף עבור הרכוש המשותף? ועוד נושאים רבים שבוודאי יעלו בעקבות שאלות הגולשים בפורום.