התרוממות קרמיקה בריצפה - פורום תביעות ליקויי בנייה

שאלה חדשה
 • Nימי

  נשלח ע"יNימי 21:23, 3 במרץ 2013

  ני גרה בבניין משותף בן 4 קומות. עברתי לגור פה לפני שנה וחצי. בחודשים האחרונים קרתה תופעה מאוד מוזרה ומעניינת של היפרדות קרמיקה מהריצפה ומהקירות בחדרי האמבטיה. מה קרה? בסלון, במחצית מהסלון ומהפרוזדור, הריצפה באויר. דמיינו שמישו בא ולוחץ את הבניי בצדדים חזק ואז הריצפה חייבת טיפה להתרומם מהלחץ (וכמובן מתישהו נשברת אבל \זה טרם קרה) אז מה ששורה זה שהריצפה פשוט קיבלה בטן והיא באויר. אם קופצים, רואים את הריצפה זזה. גם אם מסתכלים רואים שהמרווחים בין האריחים הוא מינימלי. משהו כמו 1 מ"מ. הבנתי שהתקן הוא 3 הקבלן מתנער מאחריות כי עברו כבר 7 שנים דבר שני, ישנה היפרדות של מרבית אריחי הקרמיקה בשני חדרי האמבטיה. אמרו לי שזה מאוד מסוכן כי זה עלול ליפול עלינו ועל הילדים ולתקן מיידית. אם מקישים עם האריחים שומעים שזה חלול (ככה גם בריצפת הסלון) היו כאן שני רצפים ואמרו פשוט להחליף את כל הריצוף בבית כולל את חדרי האמבטיה- הוצאה של כ 40 אלף ש"ח. שניהם אמרו שזה בגלל שהקבלן חסך בעלויות ורואים שלא הדביקו נכון ולא שמו מספיק חומר. האם יש לי עילה לתבוע למרות שעברו 9 שנים וגם למרות שאני בעצם קניתי את הדירה יד שנייה?

  השב
 • 11:34, 4 במרץ 2013

  שלום רב,
  השאלה החשובה הינה מתי נודע לך על הנזק.
  חוק ההתיישנות ופקודת הנזיקין מתייחסים לנושא של גילוי מאוחר של נסיבות במקרים מסויימים ובהם ניתן "לדחות" את תקופת ההתיישנות.

  לכן, במקרים מסויימים תקופת ההתיישנות תתחיל להימנות מיום שנודע לך על הנזק.

  בכל מקרה, עלייך לצרף חוות דעת הנדסית שתאמוד את כל נזקייך.

  בהצלחה,

  תגובה
 • 13:28, 4 במרץ 2013

  נודע לי על כך ממש לאחרונה, לפני כמה ימים.
  כשאתה אומר חוות דעת הנדסית אז למה אתה מתכוון?
  מהנדס בניין? קונסטרוקטור?

  תגובה
 • 13:50, 4 במרץ 2013

  בשלב ראשון דרוש מהנדס בניין.
  ככל שמהנדס הבניין יהא סבור שמדובר בבעיה בשלד הבניין אז הוא יפנה בעצמו או יפנה אותך לקונסטרוקטור.

  בברכה,

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יואב סלומון

מנהל הפורום: עו"ד יואב סלומון

עו"ד יואב סלומון, מנהל את משרד אבניאל, סלומון ושות', עורך דין משנת 1979, בעל ניסיון רב והתמחות במשפט
למידע נוסף

053-9374435 חיוג
הודעה

פורום זה עוסק בזכויות המשפטיות ואפשרויות התביעה שיש לדיירים אל מול הקבלן בכל הקשור לליקויי בנייה הן בדירה והן ברכוש המשותף.
בפורום זה יינתן מענה ראשוני למגוון שאלות, כגון: כיצד להתנהל אל מול הקבלן טרם הגשת תביעה? כיצד תובעים? את מי יש לתבוע? לאיזה בית משפט יש להגיש את התביעה? מה השוני בין תביעת דייר עבור דירתו הפרטית לעומת תביעת נציגות הבית המשותף עבור הרכוש המשותף? ועוד נושאים רבים שבוודאי יעלו בעקבות שאלות הגולשים בפורום.